SME
Pondelok, 16. máj, 2022 | Meniny má Svetozár

10. ročník Detskej ekonomickej univerzity odštartuje 4. júla

Ekonomická univerzita v Bratislave pripravuje už 10. ročník Detskej ekonomickej univerzity pre deti vo veku od 9 do 15 rokov.

Cieľom detskej univerzity je priblížiť deťom vo veku od 9 do 15 rokov svet ekonómie a oboznámiť ich so základnými pojmami a aktuálnymi ekonomickými témami. Na konci štúdia na Detskej ekonomickej univerzite získajú diplom a titul inžinier – junior Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Nielen zábava

Štúdium na Detskej ekonomickej univerzite nie je len o zábave. Prebieha formou povinných prednášok od skúsených pedagógov a renomovaných odborníkov z praxe a dobrovoľných workshopov, výletov, športových aktivít a exkurzií. Výsledkom troch fantastických týždňov je zmysluplne strávený voľný čas počas letných prázdnin. Program sa každoročne obmieňa a aktualizuje, čo zaručuje, že každý ročník je výnimočný a prináša veľké množstvo dobrodružstiev pre všetky deti“, dodáva Ferdinand Daňo, rektor EU v Bratislave.

Minuloročné edície Inovácie hýbu svetom a Letom svetom s DEU priniesli deťom veľké množstvo zážitkov.

Najväčším zážitkom prvej edície bola návšteva v Prezidentskom paláci a prijatie pani prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou, ktorá sa živo zaujímala, čo deti v rámci Detskej ekonomickej univerzity najviac oslovilo, aké nadobudnuté vedomosti si odnášajú do ďalšieho života. Náučno-zážitkový program zorganizovaný Ministerstvom obrany SR v spolupráci s Ozbrojenými silami na vojenskom letisku v Kuchyni mal medzi študentmi tiež veľký úspech. Deti radi spomínali aj na exkurzie a prednášky v spoločnostiach rôzneho zamerania na Slovensku, napr. Google Slovensko, ESET, Microsoft Slovakia, importér značiek Peugeot, Citroën, DS, Opel v spolupráci so spoločnosťou Stellantis Slovakia, LIDL, Fulfillment by FHB, Huawei, SAV v spolupráci s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha, Profesia a ďalšie, ktoré zaujímavo, inšpirujúco s preferovaním interaktívneho zapojenia sa do pripravených prednášok a workshopov, dokázali účastníkom DEU rozšíriť vedomosti i z oblasti inovácií.

Aj druhá minuloročná edícia Letom svetom s DEU, prostredníctvom ktorej deti spoznávali krajiny sveta, dokázala študentov zaujať. Edícia bola zameraná na Brazíliu, Indiu, Japonsko, Kubu a Švédsko. Každej krajine bol venovaný samostatný deň, počas ktorého mali deti možnosť rozprávať sa priamo s veľvyslancami na Slovensku alebo s pracovníkmi veľvyslanectiev týchto krajín na Slovensku. Deti získali nové vedomosti o životoch a kultúrach v krajinách. Naučili sa zopár základných variácii z tradičného kubánskeho tanca Cha-Cha, ochutnali tradičné brazílske osviežujúce nápoje z tropického ovocia, škola bojových umení ABADÁ Capoeira Slovensko si so študentmi zacvičila a ukázala im základy brazílskeho bojového tanca Capoeira. Edíciu zakončili profesionálnou a pútavou prednáškou spojenou s exkurziou v spoločnosti Ikea Indrustry v Malackách, kde si deti mohli interaktívnym spôsobom poskladať kúpeľňovú skrinku.

Nové zážitky a priateľstvá

Sme radi, že si deti každý rok nájdu cestu k Detskej ekonomickej univerzite, a že majú záujem sa vzdelávať a získavať vedomosti z oblasti ekonómie aj počas letných prázdnin. Doteraz, sa môže titulom Inžinier - junior Ekonomickej univerzity v Bratislave, pochváliť iba 600 absolventov, ktorí počas 10 rokov získali nielen nové zážitky a vedomosti, ale aj nových kamarátov. Verím, že aj tento rok, si deti v programe nájdu to svoje a užijú si Detskú ekonomickú univerzitu“, dopĺňa Ferdinand Daňo.

Dve edície aj v roku 2022

Detská ekonomická univerzita aj tento rok pripravuje dve edície pre deti. Prvá edícia MARKETING AKO HO NEPOZNÁTE, v období od 4. do 15. júla 2022 (dva týždne) a prinesie deťom mnoho nových zážitkov, vedomostí, exkurzií a workshopov z oblasti marketingu. Druhá edícia LETOM SVETOM S DEU - SPOZNÁVAJ A CESTUJ, v období od 18. do 22. júla 2022 ukáže deťom celý svet prostredníctvom prednášok a zaujímavých exkurzií.

Viac informácií a prihlasovanie študentov je možné na stránke https://detskauniverzita.euba.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jiří Procházka.

Jiří Procházka, jeden z najlepších bojovníkov MMA súčasnosti, sa stal novým globálnym ambasádorom spoločnosti XTB.


7 h

AlpexaVit PROBIO ponúka v každej kapsule vyvážený pomer vitamínov, minerálov a probiotík špecificky pre jednotlivé vekové skupiny.


INZERCIA 17 h
SkryťZatvoriť reklamu