SME
Štvrtok, 1. december, 2022 | Meniny má Edmund

Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania

Na platforme clubhouse diskutujú odborníci na tému výhod pre zaočkovaných.

Island sa otvoril pre zaočkovaných, ostatní musia počkať. Island sa otvoril pre zaočkovaných, ostatní musia počkať. (Zdroj: Zuzana Hábeková, BUBO)

Cestovná kancelária BUBO prišla ako prvá firma na Slovensku s konkrétnou ponukou 15% zľavy na všetky zájazdy pre ľudí, ktorí sú už zaočkovaní alebo sa na očkovanie ešte chystajú. Na získanie zľavy stačí prísľub, že sa človek do odchodu akéhokoľvek zájazdu v roku 2021 či 2022 dá zaočkovať aspoň prvou dávkou vakcíny.

V BUBO sú presvedčení, že touto ponukou ľudí, ktorí sa nezaočkujú, nijako nediskriminujú. Svoje zájazdy ponúkajú všetkým, zaočkovaným aj nezaočkovaným. A aj nezaočkovaným ponúkajú aj mnohé aktuálne zájazdy s výraznou zľavou.

Ponuka od BUBO však vyvolala veľký rozruch a otázky, či je alebo nie je etické prinášať výhody zaočkovaným ľuďom. „Môžeme mať iný názor, ale nechceme na seba zazerať cez plot. Všetci žijeme v jednej krajine, chceme sa rozprávať,” hovorí Tomáš Hušek, produktový riaditeľ BUBO. Preto sa už dnes, v stredu, o 17.00 vo veľkej diskusii stretnú ľudia, ktorí majú k téme čo povedať. Pozvanie prijali:

BALLASCHOVÁ Zuzana, predsedníčka Fóra cestovného ruchu, kritizujúca zelené pasy a presadzujúca slobodu v cestovaní

BOŠŇÁK Ivan, dátový analytik a spoluzakladateľ projektu Dáta bez pátosu, ktorý už rok zásobuje číslami a analýzami vývoja pandémie každého, kto je ochotný ich čítať

KLUS Martin, štátny tajomník MZVEZ SR, travelguru vlády, ktorý bude počas prvej polhodiny z prvej ruky informovať o plánoch vlády s otváraním hraníc v najbližších týždňoch a mesiacoch

JUDr. PIROŠÍKOVÁ Marica, právnička, dlhoročná zástupkyňa SR pred Európskym súdom pre ľudské práva

ZELIZŇÁK Jozef, marketingový riaditeľ BUBO, autor ponuky zliav na cesty pre zaočkovaných od firmy, ktorej covid už 14 mesiacov bráni robiť to, pre čo vznikla

ZIMA Jan, štátom autorizovaný prekladateľ, prezident Spoločnosti priateľov Slovenska v Nórsku, nositeľ Nórskeho Kráľovského rádu za zásluhy, ktorý 30 rokov žije v Oslo a ponúkne pohľad zo Škandinávie

Diskusia je prístupná pre užívateľov telefónu iPhone na platforme Clubhouse a do diskusie sa môžete aktívne zapájať aj vy. Veríme, že prispeje aspoň kvapkou k upokojeniu nemalých vášní a vysvetleniu si pozícií. Žijeme v jednej krajine a potrebujeme sa navzájom počúvať.

A na záver upozornenie na súťaž

Vyhrajte zájazd do Ománu čítaním blogov v cestovateľskom magazíne na bubo.sk, kde nájdete každý deň nový cestovateľský blog. Vybrali sme pre vás tie, ktoré čitateľov najviac zaujali:

11 najsilnejších zážitkov v Oceánii

V Oceánii som našiel svoj kus raja, tie najlepšie hotely, mal panenské pláže iba pre seba, jedol najlepšie lahôdky v najštýlovejších reštauráciách. A predsa. Z ciest po tomto kúte sveta si najväčšmi cením zážitky. Okamihy, stretnutia, čaro náhody, či prijaté výzvy, cez ktoré som naozaj pochopil dušu tohto miesta.

Kávový rituál v Etiópii

Zavri oči a keď uvidíš anjelov, vtedy sa dotýkaš neba, vtedy piješ prvú šálku kávy. Zavri oči, keď počuješ anjelov, vtedy piješ druhú šálku kávy. A keď otvoríš oči a anjeli sú preč, vtedy si dopil tretiu šálku kávy. Úvodné slová pri kávovom rituáli v etiópskej rodine.

Tuvalu - najkrajšie pláže, kde nikto nebol

Let, ktorým prilietam 22. januára z Kiribati do Tuvalu, lieta raz za mesiac a je predposledným. Potom ide toto lietadlo - staručký Dash do opravy a všetky lety sa na neurčito rušia. Dostať sa na Tuvalu bude teda ešte náročnejšie a príde ešte menej turistov…

Získajte rady od profesionálov zdarma, pripravte sa na cestu, a keď sa táto čudesná doba skončí, môžete vyraziť. Svet neprestal byť tým najkrajším miestom na život. Vidíme sa tam.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Celkovo, vo všetkých 11 zúčastnených dm krajinách, sa podarilo vyzbierať sumu 551 254 eur.


7 h

Maďarsko a jeho hlavné mesto sú živé a krásne po celý rok. Jedinečné čaro však má rozhodne v zime, najmä v období sviatkov.


INZERCIA 12 h

Na systémové zmeny potrebuje občianske združenie Návrat dobrého partnera.


INZERCIA 21 h
SkryťZatvoriť reklamu