SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip
INZERCIA

Iba 3 % Slovákov sa považujú za bohatých

Väčšine na to chýba aspoň 100 000 eur

Približne štvrtina Slovákov by sa cítila skutočne bohatá, ak by mala k dispozícii minimálne 1 milión eur. Iba 2,7 % sa už v súčasnosti považuje za bohatých. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Prima banku na reprezentatívnej vzorke 600 opýtaných realizovala agentúra 2Muse v apríli a máji tohto roka.

„Viac ako polovica Slovákov potrebuje na pocit bohatstva aspoň 100 000 eur, sumu do 1 000 eur by za bohatstvo považovalo 4,5 % opýtaných. Vyššie sumy uvádzali viac muži ako ženy a viac mladí vo veku do 25 rokov. Jeden Slovák dokonca povedal, že by sa cítil bohatý až pri sume 2 miliardy eur,“ hovorí Marek Tomeš, špecialista na prieskumy trhu Prima banky.

Železná rezerva
Približne polovica populácie Slovenska by chcela mať na nepredvídané výdavky odloženú sumu do 3 000 eur. To by považovali za prijateľnú železnú rezervu. Približne štvrtina Slovákov by sa uspokojila so sumou do 1 000 eur. Len necelé jedno percento opýtaných nepotrebuje žiadnu železnú rezervu, jeden Slovák by bol na nečakané výdavky pripravený až so sumou 60 miliónov eur.

Vyššiu železnú rezervu očakávajú predovšetkým muži, ľudia vo vekových kategóriách nad 36 rokov, s vysokoškolským vzdelaním a skupiny obyvateľstva s vyšším príjmom.

„Očakávaná výška železnej rezervy rastie s vekom, čo súvisí aj s tým, že starší ľudia majú vyššie úspory. Na druhej strane, mladí ľudia sú viac ochotní riskovať, takže ľahšie znášajú žitie od výplaty k výplate bez železnej rezervy,“ dopĺňa Tomeš.


Prima banka Slovensko, a.s., pôsobí na trhu od roku 1993. Je jednotkou na trhu v poskytovaní služieb pre mestá a obce. V súčasnosti sa zameriava najmä na rozvoj retailového bankovníctva. V súlade s touto dlhodobou stratégiou zvyšuje dostupnosť služieb pre klientov rozširovaním siete pobočiek a bankomatov. S počtom obchodných miest 81 je piatou najväčšou bankou na Slovensku. Jej klienti majú k dispozícii 137 bankomatov. Pri svojich produktoch a procesoch sa zameriava najmä na jednoduchosť, rýchlosť a výhodnosť.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta

Nestihli ste ešte dovolenku? Vyberajte si z lákavých ponúk na konci sezóny.

Tlačové správy

Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne

Slovenská technická univerzita v Bratislave opäť dokázala, že vie konkurovať univerzitám na svetovej úrovni.

Tlačové správy

Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami

Podľa psychológov patria spomienky na jedlo medzi tie najsilnejšie.