SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip
INZERCIA

V lete dovolenkovala len necelá polovica Slovákov

Ostatným bránili financie, čas alebo zdravie

Takmer polovica Slovákov absolvovala tento rok letnú dovolenku. Najviac cestovali obyvatelia trnavského a bratislavského kraja a ľudia do 45 rokov. 1 % si ako dovolenku zvolilo „maltu“. Vyplýva to z telefonického prieskumu, ktorý pre Prima banku realizovala agentúra 2muse na vzorke 900 respondentov.

Až 53 % Slovákov vo veku 15 – 65 rokov nezvažovalo tento rok letnú dovolenku. Najčastejším dôvodom boli financie (28 %), následne nedostatok času (9 %), rodinné dôvody (9 %) či zdravotné problémy (3 %). 1 % sa počas leta venovalo rekonštrukcii alebo stavbe a strávili ho tak na povestnej „malte“.

„Najviac si dovolenku doprajú vysokoškolsky vzdelaní ľudia. Súvisí to s tým, že majú vyšší príjem a môžu si ju dovoliť. Zároveň však vzhľadom na svoju pracovnú vyťaženosť častejšie uvádzali, že na dovolenku nemajú čas,“
povedal Marek Tomeš, špecialista na prieskumy Prima banky.

Dovolenka a financie
Z tých, ktorí si letnú dovolenku v roku 2012 dopriali, si ju 97 % hradilo z nasporených zdrojov. Zvyšok využili možnosť splátok alebo pôžičky. Častejšie si na dovolenky požičiavali ženy a ľudia z banskobystrického kraja.

Pätina Slovákov si svoju letnú destináciu vyberá podľa toho, kde sa dá platiť eurom. Takmer trom štvrtinám nezáleží na tom, aká mena sa v ich dovolenkovej destinácii využíva.

„Je to aj kvôli tomu, že medzi obľúbené destinácie Slovákov patrí Chorvátsko, Turecko či Egypt – teda krajiny, kde oficiálnou menou nie je euro,“ vysvetľuje Marek Tomeš.

Domácu menu v dovolenkovej krajine berú najmenej do úvahy ľudia z bratislavského kraja, vysokoškolsky vzdelaní ľudia a študenti.

Prima banka Slovensko, a.s., pôsobí na trhu od roku 1993. Je jednotkou na trhu v poskytovaní služieb pre mestá a obce. V súčasnosti sa zameriava najmä na rozvoj retailového bankovníctva. V súlade s touto dlhodobou stratégiou zvyšuje dostupnosť služieb pre klientov rozširovaním siete pobočiek a bankomatov. S počtom obchodných miest 81 je piatou najväčšou bankou na Slovensku. Jej klienti majú k dispozícii 137 bankomatov. Pri svojich produktoch a procesoch sa zameriava najmä na jednoduchosť, rýchlosť a výhodnosť.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta

Nestihli ste ešte dovolenku? Vyberajte si z lákavých ponúk na konci sezóny.

Tlačové správy

Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne

Slovenská technická univerzita v Bratislave opäť dokázala, že vie konkurovať univerzitám na svetovej úrovni.

Tlačové správy

Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami

Podľa psychológov patria spomienky na jedlo medzi tie najsilnejšie.