SME
Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej
INZERCIA

Zdravý a žiarivý úsmev v každom veku

alebo zub času proti vášmu chrupu odteraz nemá šancu!

Mladý človek je fenoménom dnešnej doby. Dôchodkový vek sa neustále zvyšuje a tak je nielen módne, ale do značnej miery tiež nevyhnutné cítiť sa a vyzerať čo najlepšie bez ohľadu na dátum narodenia. Je „in“ stravovať sa zdravo a starať sa o svoju telesnú schránku tak, aby sme sa udržali vo forme čo najdlhšie. Potíme krv v posilňovni a neváhame investovať do kozmetických vychytávok, ktoré sľubujú, že s nimi oklameme čas. Nezabudli sme však na niečo? Zdravý a žiarivý chrup by mal byť našou vizitkou rovnako ako vyžehlená košeľa, alebo čisté topánky. Predstavujeme vám zubnú pastu Lacalut white & repair, ktorá spája regeneračný účinok a inovatívny bieliaci efekt bez použitia peroxidov.

Kľúčom je remineralizácia zubov

Zubná sklovina je najtvrdším tkanivom v ľudskom tele. Napriek tomu však každodenným pôsobením baktérií a kyselín, ktoré narúšajú jej minerálnu štruktúru a prirodzene tiež hryzením, dochádza k jej opotrebovaniu. Jej látková výmena je obmedzená, ale konajú sa v nej chemické premeny ako demineralizácia a remineralizácia flouridov. „V slinách sú obsiahnuté minerály, ktoré hrajú dôležitú úlohu v remineralizačnom procese. Minerály sa dostávajú späť do skloviny, a ak je zaistený prívod fluoridov čistením zubov pastami s vysokým obsahom fluóru, sklovina sa stáva odolnejšou proti pôsobeniu kyselín,“ vysvetľuje dentálna hygienička Bc. Barbora Beňová. V zubnej paste Lacalut white & repair je navyše remineralizácia podporená prírodnou zložkou hydroxylapatit, ktorá je zároveň hlavnou stavebnou zložkou zubov.

Prirodzene žiarivé aj bez bielenia

„Farebné škály zubov sa líšia, stretneme sa s odtieňmi bielej, žltej, až po hnedú, niektoré su sfarbené skôr do šeda. Vekom tiež zuby tmavnú, je to dané väčším priesvitom tmavšieho dentínu, čo je vnútorná časť zuba,“ hovorí dentálna hygienička. Chemické bielenie zubov znamená pre chrup pomerne veľký zásah, pre dosiahnutie dokonalého efektu je tiež potrebné dodržiavanie určitých obmedzení a u niektorých ľudí je bielenie kontraindikované. Riešením je každodenné postupné bielenie a odstraňovanie nežiaduceho zafarbenia zubov pomocou zubnej pasty. Lacalut white & repair obsahuje šetrné čistiace telieska, ktoré sa postarajú o odstránenie zubného plaku, škvŕn, i kameňa bez poškodenia skloviny a použitia peroxidov.

lacalut

Tipy pre pevnú a zdravú sklovinu

Na záver ponúkame niekoľko užitočných tipov pre starostlivosť o zubnú sklovinu a žiarivý chrup.

  • Strava môže stav našich zubov výrazne ovplyvniť, cukor a cukrárenské výrobky spôsobujú vznik zubného kazu. Po ich konzumácii si vždy vyčistite zuby. Vyskúšajte napríklad zubnú kefku Lacalut sensitive s multifunkčními štetinami, ktoré nepoškodzujú zubnú sklovinu 2,47 eur

 lacalut white repair

  • Po konzumácii potravín, ktoré môžu sklovinu zafarbiť použite ústnu vodu.

Vyskúšajte napríklad ústnu vodu Lacalut white, ktorá svojím zložením chráni povrch zubov  pred nežiaducim zafarbením 300 ml za 4,62 eur

  • Obmedzte na minimum jedlo medzi hlavnými chodmi, ktoré znižuje pH. Veľa „medzijedál“ zabráni neutralizácii kyselín a prirodzenej remineralizácii skloviny.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

SANAGRO: Vláda rozdelila dotácie neférovo

Slovenská agro skupina apeluje na štát, aby zmenil podmienky na udeľovanie štátnej pomoci farmárom za prírodné katastrofy.

Tlačové správy

A trend-setting water park

Tatralandia is a pioneer of green solutions.

Tlačové správy

Začať investovať v mobile môžete konečne aj na Slovensku

Úroky sporiacich účtov sa blížia k nule a ľudia sa pýtajú bankárov, čo so sporením.