INZERCIA

Naše finančné družstvo - príbeh Michala Lačného

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 12. vydanie.

Úvod od spoločnosti NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO

V roku 2001 bolo NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO slovenskou spoločnosťou, ktorá sa od iných odlišovala svojim nezvyčajným cieľom, vytvoriť vlastný dôchodkový systém pre svojich členov. Vďaka silnej viere, poctivej práci a túžby mnohých členov žiť inak, nespoliehať sa len na štátny dôchodkový systém, mať vyššie príjmy v dôchodkovom veku… družstvo postupne naberalo na kondícii a dnes aktívne pôsobí na slovenskom aj medzinárodnom trhu. Mnohí sa dnes pýtajú čo je to za družstvo? Či po toľkých rokoch je ešte na trhu? Chcú odpovede na tieto a iné otázky. Preto sme sa rozhodli sprístupniť verejnosti referencie od radových členov družstva, ktorí s družstvom vydržali rôzne obdobia jeho ekonomického rastu a formou článkov písaných rukou samotných členov možno priblížiť viac informácií verejnosti. Formou seriálu jednotlivých postupne publikovaných autentických článkov sa dozviete viac o družstve NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO.

Pokračujeme dvanástym príbehom člena, pána Michala Lačného z Londýna

O Našom finančnom družstve som prvýkrát počul od môjho známeho. Zaujala ma myšlienka byť spoluvlastníkom nehnuteľností na základe vlastných nákupov platobnou kartou, čo som už tak či tak robil, avšak bez žiadnej odmeny. Keďže som od mojich známych nevedel získať viac informácii, začal som zisťovať viac vyhľadávaním na internete. Tu som našiel jedného člena družstva, ktorý mi bol ochotný zodpovedať moje otázky a vysvetliť všetko, čomu som úplne nerozumel. Tak sa stal mojim sponzorom a ja družstevníkom a členom Clubu NFD, od roku 2010.

Postupom času družstvo napredovalo a prichádzali aj zmeny. Rok po roku, keď som si púšťal staré nahrávky nášho predsedu družstva zo semináru, ma usvedčovali v tom, že aj keď sa niektorým družstevníkom zmeny nepáčili, boli len logickým ďalším krokom dostať sa bližšie k vízii, predstavenej predsedom toľké roky späť v tých starých nahrávkach.

Jednou zo zmien bolo predstavenie NFDPV. Jedinečný dovolenkový program, ktorý postaví jeho majiteľa na rovnakú úroveň ako kohokoľvek iného, kto vlastní svoj apartmán v dovolenkovej destinácii. Čo sa mi páči najviac je to, že aj keby niekto pri predstavení NFDPV chcel namietať, že nemôžem využívať tento apartmán celý rok, tak sa ho opýtam, či on je na dovolenke celý rok, keď mu 1 týždeň v roku nestačí. Nehovorím už vôbec o tom, že na zvyšných 51 tyždňov v roku sa nestresujem, či a ako sa apartmán prenajme, keďže za tieto starosti som si nepriplatil. Rovnako ako aj ostatné družstevné projekty - dcérske firmy, je NFDPV riadený zamestnancami a týmto sa ako spoluvlastník efektívne stávam “majiteľom biznisu” podla Kiyosakiho definície z knihy “Bohatý otec, chudobný otec”, kde je rozdiel jasne popísaný.

Družstvo dáva členom a verejnosti veľa príležitostí ako si zlepšiť svoje postavenie v živote. Združuje veľkú skupinu ľudí, ktorí majú v rukách neprebudený potenciál.

Som rád, že som jeho súčasťou.

Michal Lačný, Londýn

Ďalší príbeh člena, pána Denisa Vitka nájdete TU.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Bratislava dostane o rok nový mestský bulvár

Hlavné mesto SR Bratislava spolu s investorom HB Reavis pokračuje v revitalizácii ulice Mlynské nivy.

Tlačové správy

DEXIS SLOVAKIA má nového generálneho riaditeľa

Po zlúčení DELUX a SLS-TECHNACO, kde sa právnym nástupcom stala firma DEXIS SLOVAKIA, dochádza k výmene na strategickej pozícii.

Tlačové správy

Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať

Strávte hlavné sviatky roka netradične - namiesto zimy si oddýchnite v exotike.

Tlačové správy

Stavebná fakulta hostila medzinárodnú konferenciu CSASC

V dňoch 11. a ž 14. septembra sa na Stavebnej fakulte STU v Bratislave uskutočnila piata medzinárodná konferencia CSASC 2018