SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Bratislava potrebuje ukončiť spory medzi poslancami a primátorom

Namiesto žabomyších vojen by sa mali volení zástupcovia sústrediť na riešenie problémov, ktoré trápia mesto i Bratislavčanov.

Bratislava, 11. októbra 2018 – Bratislava a jej obyvatelia dlhodobo doplácajú na nedostatok spolupráce medzi mestskými poslancami navzájom, no problémom sú aj vzťahy medzi zastupiteľstvom a primátorom.„Výsledkom je veľký počet neukončených rokovaní v aktuálnom volebnom období. Na rozbroje doplatili aj dôležité opatrenia, ktoré malo mesto presadiť. Za všetky spomeniem napríklad petíciu o zákaze hazardu, či zavedenie parkovacej politiky,“ upozorňuje nezávislý kandidát na poslanca mestského a miestneho zastupiteľstva za Staré Mesto Luboš David Sirota. Preto predkladá memorandum, ktorého ambíciou je tento problém aspoň čiastočne riešiť.

„Bol by som rád, ak by sa čo najviac kandidátov na poslancov a primátora jeho podpisom zaviazalo riešiť chronické problémy Bratislavy, ako je doprava či údržba verejných priestranstiev. Bez toho, aby sme medzi sebou viedli žabomyšie vojny, potrebujeme v týchto bodoch posunúť naše mesto ďalej, “ vysvetľuje Sirota. V súčasnosti prebieha oslovovanie kandidátov na funkciu poslanca a primátora s otázkou, či sú ochotní o obsahu memoranda rokovať a následne sa k nemu pripojiť.„Dúfam, že pozitívna odozva bude čo najširšia. Ukážeme tak, že nám na Bratislave a jej obyvateľoch záleží viac než na osobných sporoch a animozitách,“ dodáva Sirota.

Znenie memoranda:

Memorandum o povolebnej kooperácii zvolených kandidátov za poslancov do mestského zastupiteľstva, pri riešení najpálčivejších problémov v Bratislave

Preambula

My dolu podpísaní kandidáti na poslancov do mestského zastupiteľstva, vzhľadom na komplikovanú situáciu pri rokovaniach mestského zastupiteľstva a veľký počet neukončených rokovaní v končiacom sa volebnom období vyhlasujeme, že v prípade nášho zvolenia plne podriadime výkon poslaneckého mandátu záujmom Bratislavčanov, ktorých budeme zastupovať. Uvedomujeme si, že tento záväzok nie je možné dosiahnuť bez spolupráce naprieč celým politickým spektrom, vrátane nezávislých poslancov v novom mestskom zastupiteľstve.

Zaväzujeme sa

 1. Nebudeme hlasovať za parciálne opatrenia v prospech seba, svojich blízkych, či známych. Tento typ opatrení nebudeme na rokovania mestského zastupiteľstva ani predkladať.

 1. Nebudeme využívať obštrukcie ako pracovnú metódu, ak tým môžu vzniknúť Bratislave škody alebo by týmto konaním boli poškodené záujmy Bratislavčanov.

 1. Budeme aktívne spolupracovať s novozvoleným primátorom i navzájom medzi sebou na presadení tých najhlavnejších priorít Bratislavy a jej obyvateľov. Medzi tie radíme dlhodobo neriešené problémy, najmä:

 1. Vytvorenie jednotnej parkovacej politiky na území mesta, s osobitným režimom pre Staré mesto, za podmienok finančne únosných pre jeho obyvateľov.
 2. Výstavbu park&ride parkovísk na vstupe do mesta za účelom odbremenenia dopravy na najvyťaženejších úsekoch.
 3. Budovanie nových parkovacích miest pre rezidentov v jednotlivých mestských častiach.
 4. Výstavbu nových električkových tratí, ako nosného systému MHD.
 5. Obmedzenie živelnej výstavby a prijatie nového územného plánu vrátane výškovej regulácie.
 6. Komplexnú rekonštrukciu Hlavnej stanice a riešenie výstavby novej stanice Filiálka.
 7. Zlepšenie situácie so separovaním a zberom komunálneho odpadu.
 8. Výstavbu segregovaných cyklotrás, idúcimi súbežne s hlavnými mestskými radiálami.
 9. Systematickú a kontinuálnu rekonštrukciu a údržbu ciest a chodníkov v správe magistrátu.
 10. Budovanie nových a dôsledná údržba existujúcich verejných priestranstiev, vrátane zelene a mestských parkov.

Vyzývame

Kandidátov na primátora, aby k tomuto memorandu pristúpili a zaviazali sa tým k spolupráci na vyriešení chronických problémov mesta, ktoré môžu onedlho riadiť. Zaslúži si to tak Bratislava, ako aj jej obyvatelia.

Luboš David Sirota

nezávislý kandidát na poslanca mestského i miestneho

zastupiteľstva za bratislavské Staré Mesto

www.lubossirota.sk/memorandum.html

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Shell predstavil svoju stratégiu rozvoja Powering Progress, ktorá v sebe spája enviromentálne aj spoločenské ciele.


9 h

Sladké, extra veľké maliny či melóny bez jadierok nájdete v BILLA.


11 h

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu