SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Univerzita úspešne spolupracuje s praxou

Predmet Intrapreneurship pripravoval študentov v spolupráci s firmami ako riešiť úlohy podnikania v etablovaných organizáciách.

Fakulta managementu UK v Bratislave v rámci trendu prepájania vzdelávania s praxou pripravuje študentov na požiadavky firiem v 21. storočí: byť tvoriví, v záujme firmy podnikateľskí a spoločensky zodpovední. Najnovším príkladom je predmet Intrapreneurship (podnikanie zamestnancov v etablovaných organizáciách), ktorý na magisterskom stupni štúdia v zimnom semestri 2021/2022 zabezpečoval tím vyučujúcich z Katedry stratégie a podnikania.

V rámci tohto predmetu študenti špecializácie Podnikanie jednak dostali základy dizajnového myslenia (Design Thinking) od expertov spolupracujúcich s katedrou a pôsobiacich v zahraničí (Švajčiarsko, Mexiko), pomocou ktorých následne riešili úlohy zadané piatimi slovenskými podnikmi.

Firmy sa o výsledkoch riešenia z oblasti servitizácie ich produktov a služieb prostredníctvom metodiky dizajnového myslenia vyjadrovali veľmi pozitívne.

Do spolupráce s katedrou sa v rámci predmetu Intrapreneurship zapojilo päť slovenských podnikov: FLOWii s.r.o., noša s.r.o., BENU Slovensko a.s., OFZ a.s. a ESOX - PLAST s.r.o. Ako z prehľadu vyplýva, išlo o podniky z rôznych odvetví a s rôznou veľkosťou. Vďaka tomu boli prezentované rôzne možnosti využitia nástrojov v rámci aplikovanej metodiky. Dôležitým výstupom bolo vytvorenie prototypov služieb a overenie ich akceptovateľnosti v kontakte aj s reálnymi zákazníkmi zúčastnených podnikov.

Výsledky projektov ukázali, že študentské tímy v priebehu semestra vytvorili realizovateľné návrhy služieb. Niektoré podniky navrhnuté riešenia už zaradili do svojej ponuky.

Ďakujem dievčatám, musím ich pochváliť...Na predstavenstve som sa bavila s našimi riaditeľmi a páči sa im navrhované riešenie. Padlo už aj rozhodnutie, že sa bude umiestňovať do najsilnejších lekární. Chce to už len čas na implementáciu, ale projekt ako taký je schválený. Na finálnej prezentácii by som nezmenila nič, lebo takto by som ju pripravila aj ja a to som v tejto spoločnosti už 10 rokov.“ Mgr. Lenka Facunová, BENU Slovensko a.s.

„Veľmi sa tešíme z tejto spolupráce.... Bola som užasnutá, aké výborné riešenie navrhli. To bol aj impulz pre nás, aby sme to urobili“. Ivana Krištufíková, noša s.r.o.

„Váš nápad je dobrý. Hlavne pre vedľajšie produkty to zmysel môže mať a nikdy sme sa na to takto nepozreli. Zrejme tento nápad aj implementujeme lebo je to inovatívny prístup“. Vladimír Klocok, OFZ a.s.

Pohľad na záverečné prezentácie v MS Teams,
prof. Ing. Anna Pilková, PhD., MBA – Fakulta managementu UK v Bratislave (vľavo),
Mgr. Lenka Facunová – BENU Slovensko, a.s. (vpravo)

Blog zrealizovaný na webovej stránke spoločnosti noša s. r. o.
na základe riešenia navrhnutého študentským tímom v predmete Intrapreneurship

Fakulta managementu Univerzity Komenského v Bratislave

Fakulta managementu je jednou z trinástich fakúlt Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobí v študijnom odbore ekonómia a manažment. V súlade s Bolonskou deklaráciou fakulta rozvíja bakalárske, magisterské i doktorandské štúdium a podporuje programy mobility študentov uplatňovaním kreditového systému (ECTS).

Poslaním Fakulty managementu UK je pripravovať kvalitných a konkurencieschopných absolventov, ktorí sú schopní pracovať v tímoch alebo zastávať manažérske pozície v organizáciách rôzneho typu a zamerania na základe nadobudnutých najnovších poznatkov z teórie manažmentu, k rozvíjaniu ktorej fakulta prispieva svojou vlastnou vedecko-výskumnou činnosťou. Fakulta tiež vníma úzke prepojenie pedagogickej a vedecko-výskumnej činnosti, spolu s rozvíjaním kontaktov s absolventmi, partnermi a manažérskou praxou, ako účinnú cestu k presadzovaniu trendov budovania znalostnej spoločnosti.

Fakulta managementu ponúka štúdium v študijných programoch:
Manažment
Podnikanie
› Medzinárodný manažment (nemecký program alebo francúzsky program)
Manažment v anglickom jazyku
Manažment v externej forme

Viac informácií o Fakulte managementu nájdete na: www.fm.uniba.sk alebo na www.fakultamanagementu.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


14 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


14 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 24 h
SkryťZatvoriť reklamu