INZERCIA

Dievčatá míňajú na nákupy, chlapci si vyberajú hotovosť

Dievčatá míňajú na nákupy, chlapci si vyberajú hotovosť

Spomínate si na svoje študentské časy? Mladí aj počas štúdia pracujú so svojimi financiami a vreckové či zárobok si ukladajú na účet. V priemere na ňom majú mesačný kreditný obrat 230 €. Rozdiel medzi chlapcami a dievčatami je len v tom, na čo peniaze v konečnom dôsledku minú.

Priemerný nákup študenta je vo výške 15 €

Študenti vyberú z bankomatu mesačne priemerne 67 €, kartou zaplatia v obchodoch mesačne 35 € v priemere. Obe pohlavia minú približne rovnakú sumu, no rozdielnym spôsobom. Dievčatá minú o 8% viac pri nakupovaní v obchodoch, chlapci si zase vyberú vyššiu hotovosť v bankomate.
Študenti v porovnaní s dospelými platia v obchodoch výrazne nižšie sumy. Ich jeden priemerný nákup je vo výške 15 €.

Mladí pracujúci majú na účte viac

Keď začnú študenti zarábať, suma na účte sa zvýši na viac ako dvojnásobok a začnú byť viditeľné rozdiely medzi pohlaviami. Príjem mladých pracujúcich mužov je o 20 % vyšší ako suma, ktorú zarobia ženy.
Mladí zarábajúci minú aj prostredníctvom karty podstatne viac ako ich kolegovia, ktorí nemajú prácu. Z bankomatu vyberú až 1,4- násobok a kartou platia o 88 % vyššiu sumu. Mesačne minú približne 226 €.

Študenti uprednostňujú domovské bankomaty

Študenti si dávajú pozor na to, z akého bankomatu si vyberú peniaze. Uprednostňujú bankomaty domovskej banky, šetria tak na poplatkoch za výbery.
Mladí zarábajúci, využívajú aj cudzie bankomaty. V porovnaní so študentmi bez práce ich využívajú o 150 % častejšie. Muži vyberajú z cudzieho bankomatu dokonca o 30% častejšie ako ženy.

Študenti v zahraničí

Študenti často cestujú a trávia čas v zahraničí, čo je vidieť aj na ich častejšom využívaní služieb bankomatov. Výška ich priemerného výberu v zahraničí je 56 €. „Je to takmer o štvrtinu vyššia čiastka ako tá, ktorú si študent vyberie z bankomatu na Slovensku,“ hovorí Andrea Lazar, riaditeľka odboru Komfort platieb ČSOB.
Kým v štandardnej populácii využívajú ženy bankomaty v zahraničí výrazne menej ako muži, v prípade študentov a študentiek nie sú rozdiely.

Študentský Fun účet teraz s výhodami

Študenti, ktorí si v období od 13.8. do 31.10. 2012 otvoria účet, zadarmo získajú:

zriadenie a vedenie účtu elektronický výpis z účtu zadanie a zmenu trvalých príkazov a súhlasov s inkasami elektronicky medzinárodnú platobnú kartu VISA Electron s najbezpečnejšími platbami na internete elektronické bankovníctvo a aplikáciu ČSOB SmartBanking povolené prečerpanie účtu: finančná rezerva na čokoľvek vo výške 300 € alebo 600 €, bezúročné čerpanie do výšky 150 €, znížená úroková sadzba až o 5% pre študentov denného štúdia na vyššej odbornej alebo vysokej škole pre doktorantov všetky prijaté platby na účet bez poplatku bezplatné odoslané SEPA platby zadané elektronicky platbu platobnou kartou v SR a v zahraničí dobíjanie kreditu mobilných operátorov cez bankomaty výbery z bankomatov ČSOB v SR

  Súťaž pre klientov s novým účtom

  Traja z tých, ktorí si otvoria nový FUN účet a aspoň raz budú platiť kartou, majú šancu vyhrať iPad.
  Na stránke ČSOB na Facebooku sa môžu zapísať aj na FUN univerzitu. Ak tak urobia v období od 13.8. do 23.9. 2012 a aktívne sa zapoja do súťaže, aj oni môžu získať iPad a ako bonus tričko každý týždeň.

  Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

  Prihláste sa a vložte PR článok

  Najčítanejšie tlačové správy


  Najčítanejšie správy na SME


  Neprehliadnite tiež

  Tlačové správy

  3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?

  Zdravotná poisťovňa Dôvera reaguje na článok VšZP.

  Tlačové správy

  Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba

  V Bratislave je dopyt po bývaní enormný. Stavebný ruch je citeľný vo všetkých bratislavských štvrtiach.

  Tlačové správy

  FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky

  Tešiť sa na neho môžete už tento víkend - prebehne v piatok 22. a v sobotu 23. septembra 2017.

  Tlačové správy

  Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave

  Slávnostným aktom sa začal nový akademický rok 2017/2018 pre študentov Stavebnej fakulty STU v Bratislave.