SME
Pondelok, 16. september, 2019 | Meniny má Ľudmila
INZERCIA

Slováci chcú radšej dobrých kolegov ako vysokú výplatu

Väčšina Slovákov je so svojim zamestnaním spokojná Dobrý kolektív k tomu prispieva viac ako peniaze

Viac ako tri štvrtiny Slovákov tvrdia, že sú spokojní so svojim aktuálnym zamestnaním. Pre spokojnosť potrebujú dobrý kolektív a prácu, ktorá ich baví viac ako vysoké finančné ohodnotenie. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Prima banku vypracovala agentúra 2muse na vzorke 700 respondentov vo veku 18 až 65 rokov.

Len 58 % respondentov považuje za dôležité pracovať v odbore, ktorý vyštudovali. Záleží na tom najmä starším ľuďom. „Tento výsledok ukazuje, že požiadavky zamestnávateľov a ponuka školstva u nás nie sú v súlade. Mladí sa často vzdelávajú v odboroch, ktoré tu nevedia využiť a zamestnávatelia potom vynakladajú prostriedky na ich dodatočné vzdelávanie. V súčasnosti existuje široké spektrum možností uplatnenia, na mnohé z nich u nás ani neexistujú študijné odbory,“ povedal Marek Tomeš, špecialista na prieskumy Prima banky.

Ideálne zamestnanie
Až 95 % opýtaných povedalo, že v práci im najviac záleží na dobrom kolektíve. Ďalej nasledovala odpoveď práca, ktorá ma baví (94 %). Financie sa dostali na tretie miesto, keď ich za dôležité označilo 89 % respondentov. V prvej pätici priorít sa ešte objavila práca v regióne, v ktorom bývam a možnosť kariérneho rastu.

Benefity
Najatraktívnejšie sú pre pracujúcich predovšetkým finančné benefity ako napríklad príspevky na dôchodok, cestovanie do práce, na hypotéku, či dovolenku (44%). „Je tomu tak z viacerých dôvodov. Jedným je nižšia úroveň miezd na Slovensku, kedy je akákoľvek finančná pomoc vítaným príspevkom do rodinného rozpočtu. Ďalším z faktorov je nižšia miera firemných kultúr na Slovensku a čiastočne aj menšia kreativita zamestnávateľov, ktorí často nič iné okrem finančných benefitov v ponuke nemajú,“ povedal Marek Tomeš.

Ďalšími z lákavých benefitov je aj nadštandardná zdravotná starostlivosť (15%), služobné auto (14%), vzdelávanie a školenia (12%).

Prima banka Slovensko, a.s., pôsobí na trhu od roku 1993. Je jednotkou na trhu v poskytovaní služieb pre mestá a obce. V súčasnosti sa zameriava najmä na rozvoj retailového bankovníctva. V súlade s touto dlhodobou stratégiou zvyšuje dostupnosť služieb pre klientov rozširovaním siete pobočiek a bankomatov. S počtom obchodných miest 81 je piatou najväčšou bankou na Slovensku. Jej klienti majú k dispozícii 137 bankomatov. Pri svojich produktoch a procesoch sa zameriava najmä na jednoduchosť, rýchlosť a výhodnosť.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži

Už o pár dní a teraz za mimoriadnu cenu.

Tlačové správy

Atos sa stal členom IDSA

Cieľom je posilnenie bezpečnosti, založenej na správe identít

Tlačové správy

Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz

Zažite výnimočnú oslavu nového roka. Európa alebo exotika? Čo vás láka viac?