Telekom pre fanúšikov Mobíkov, postavičiek známych zo sponzoringovej kampane televíznej šou SuperStar, pripravil prekvapenie a prináša ich do smartfónov prostredníctvom prevratnej aplikácie.
V aplikácii Mobíci bola vôbec po prvýkrát na Slovensku použitá technológia Social TV, ktorá prepája televízne vysielanie s mobilnými telefónmi divákov. Diváci môžu cez finálové kolá SuperStar počas reklám Telekomu „chytať“ Mobíkov do svojich mobilných telefónov. Stačí, ak v správnu chvíľu namieria svoj smartfón na televíznu obrazovku a potom ním zatrasú. Telekom túto funkciu zároveň podporuje súťažou – tých najšikovnejších odmení špičkovým telefónom Sony Xperia J.
Okrem toho má aplikácia ďalšie zábavné funkcie. Používatelia si v nej môžu prečítať všetko o ich obľúbených Mobíkoch alebo sa zahrať s hovoriacim Teom, ktorý reaguje na dotyky alebo hlas. Zároveň môžu jednoducho a rýchlo hlasovať za svojich favoritov v SuperStar priamo z aplikácie.
Aplikáciu Mobíci si môžu používatelia zadarmo stiahnuť na svoje Android zariadenia prostredníctvom Google Play alebo prostredníctvom App Store pre iOS zariadenia.