SME
Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš
INZERCIA

Tipy na posilnenie imunity našich detí

Jeseň je ročným obdobím, ktoré dáva definitívnu bodku za horúcimi letnými dňami. Síce nás víta pomerne chladnejším počasím, ale o to príjemnejšou úľavou je pre náš organizmus.

Na jeseň deti nastupujú  do škôl či škôlok, s čím  častokrát súvisí rapídny výskyt viróz a bakteriálnych infekcií. Ako môžeme predchádzať zdravotným problémom svojich detí a efektívne posilniť ich imunitu? Máme pre vás niekoľko tipov a užitočných rád.

 Nie náhodou je najväčší výskyt viróz a bakteriálnych infekcií  zaznamenaný práve v jesennom období. Príčinou je fakt, že deti sa po lete ocitnú vo väčšom kolektíve, akým bola počas leta zväčša iba rodina.  Nástupom do školy sa imunitný systém detí dostáva do kontaktu s baktériami a vírusmi. Výsledkom sú zápaly hrdla, nádchy či iné ochorenia.

 5 najčastejších chýb rodičov

 1. Nedoliečenie choroby

Tu sa častokrát začína nekonečný kolotoč opakovaných zdravotných ťažkostí dieťaťa.    V prípade, že rodičia pošlú  ešte z predošlej choroby nedoliečené dieťa  do školy či škôlky, riskujú opätovnú nákazu, čím dieťa ohrozuje aj svojich rovesníkov. Preto je dôležité  vydržať a s dochádzkou počkať až do štádia, keď je  dieťa v plnom zdraví a pohode.

 

2. Prekurovanie miestností

Nadmerné prekurovanie v priestoroch domova môže spôsobiť problémy s imunitným systémom. Teplý vzduch vysúša sliznicu a oslabuje obranyschopnosť celého organizmu. Odporúčaná a optimálna teplota je podľa odborníkov maximálne 22 stupňov, pričom v spálni je vhodné mať dokonca o pár stupňov menej.

 3. Antibiotiká

Príliš časté užívanie antibiotík je ďalšou témou, ktorú netreba podceňovať. Antibiotiká sú možno na prvý pohľad jednoduchšou a pohodlnejšou cestou, no nie správnym riešením. Vždy je lepšie nechať imunitný systém dieťaťa bojovať s ochorením prirodzenou cestou aj pre iné nežiadúce vedľajšie účinky antibiotík. Navyše, antibiotiká by sa mali užívať iba v prípade, ak  sa k vírusovej infekcii pridruží aj bakteriálna. Podľa štatistík až 80% detí čelí práve infekcii vírusového pôvodu.

 4. Zlá životospráva

Ak dieťa nemá správnu životosprávu, skôr či neskôr sa to odzrkadlí aj na jeho zdravotnom stave. Pravidelná pestrá strava s dostatočným obsahom zeleniny, ovocia či prevaha rastlinných tukov nad živočíšnymi je tým najlepším spôsobom, ako zdravie dieťaťa podporiť. Vitamíny a potrebné živiny zasa dokážu priaznivo ovplyvniť obranyschopnosť imunitného systému.

 5. Pohyb je základ

Pravidelný pohyb športovou alebo inou aktivitou je základným predpokladom pre zdravý a vitálny život dieťaťa. V dnešnej dobe je veľmi veľa detí, ktoré však oveľa radšej presedia celé dni s čipsami pri počítači alebo televízii.  Všetko však závisí od rodičov – koľko času im venujú a akými aktivitami ho vyplnia.

 Ako ešte posilníme imunitný systém?

 

Dodržiavanie základných hygienických návykov
Pravidelný pobyt na čerstvom vzduchu
Dostatočný a kvalitný spánkový režim
Recepty z byliniek a vitamínov
Časté saunovanie
Dovolenky s pobytom pri morskej vode

 

Náš tip:

 

Ideálny do chladnejších dní je jednoznačne zázvorový čaj. Okrem toho, že dokáže príjemne zahriať, má priam zázračné zdravotné účinky.

Ako na to? Stačí nastrúhať 2 cm podzemku zázvoru priamo do kanvice a zaliať litrom vriacej vody. Po vychladnutí sa do čaju pridáva med a citrónová či pomarančová šťava. Následne ho stačí scediť a teplý vypiť po dúškoch.

 

 

 

 

 

Spoločnosť Naturprodukt bola založená v roku 1993. Jej najväčším dodávateľom je firma Dr. Theiss Naturwaren, ktorá vyrába prípravky na báze extraktov liečivých bylín a kozmetiku s obsahom jedinečných látok získaných z rastlín. V sortimente nájdeme fytofarmaká, doplnky výživy, prípravky na starostlivosť o pokožku a vlasy, ako aj špeciálnu lekárenskú kozmetiku. Viac informácií o spoločnosti a produktoch sa dozviete na www.naturprodukt.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur

Spoločnosť, ktorá pomáha ľuďom s dlhmi.

Tlačové správy

Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?

Nová Riadiaca Veža bude v reálnom čase manažovať polohu vyše 16 miliónov dielov

Tlačové správy

Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch

Nielen palmy, pláže a slnko vás čakajú v Karibiku, ale aj relax v top hoteloch.