INZERCIA

Boľavé svaly či kĺby? Vieme, ako si pomôcť.

Pravidelný pohyb je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu v každom veku a tiež jedným z predpokladov k tomu, aby ste sa vo svojom tele cítili pohodlne a zdravo za každých okolností.

Pravidelný pohyb je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu v každom veku a tiež jedným z predpokladov k tomu, aby ste sa vo svojom tele cítili pohodlne a zdravo za každých okolností. Čo však v prípade, že vám pohyb spôsobuje ťažkosti v podobe nepríjemných bolestí svalov či kĺbov? Poradí vám úspešný kondičný tréner, Martin Šmahel.

 

Pohybové aktivity na mieru

 „Je jasné, že každému z nás vyhovuje iný druh pohybu. Sledujte stopy, ktoré na vás rôzne športy zanechávajú a počúvajte svoje telo. Ak vás napríklad po squashi alebo bedmintone v hale na druhý deň pobolievajú kĺby, siahnite po miernejších verziách raketových športov, napríklad stolnom tenise. Ak ste skôr individualista, zostavte si svoj týždenný cyklus z aeróbne ladených aktivít. Napríklad beh, plávanie, bicykel alebo nordic walking,” hovorí Martin Šmahel.

 

Akútne versus chronické

 Pri bolestiach svalov by sme mali rozlišovať, či ide o bolesť chronickú, ktorú pociťujeme v pravidelných intervaloch, či už vplyvom zmien počasia, dlhodobým sedením či státím, alebo sa jedná o akútny bolestivý stav spôsobený nadmernou záťažou, kedy sme neodhadli svoje sily a prehnali to so športovaním či pohybom. Vtedy sa snažíme boľavé miesta rýchlo schladiť a spôsobiť tak lokálne znecitlivenie postihnutých partií. Skúste kosodrevinový roztok Allga San s príjemne chladivým účinkom. 250 ml/ 9,95 eur.

allga san chladivy fluid

Naopak, pokiaľ trpíme skôr chronickou bolestivosťou svalov, napríklad šije, chrbta, alebo nôh, je potrebné tieto miesta prehriať a prekrviť, aby sa svalové napätie uvoľnilo. Ideálnou voľbou pre tieto prípady je Allga San Mobil Fluid, extra silný roztok s hrejivým účinkom s olejom z čili papriky, ktorý postihnuté miesta účinne prehreje a uvoľní bolesť. 250 ml/ 9,50 eur.

 allga san - hrejivy fluid

Masáž ako liek

 Trápi vás nepríjemná svalová horúčka? Asi ste to prehnali s jednostrannou záťažou. „Svalovica je odpoveďou organizmu na záťaž, ktorá pre telo a jeho momentálnu formu nie je adekvátna. Čiže buď je telo málo pripravené na záťaž, ktorá spôsobila svalovicu, alebo ste to iba prehnali,“ vysvetľuje Martin Šmahel a dodáva „svaly je potrebné po každej zvýšenej záťaži regenerovať a dopriať si dostatok odpočinku. Pomáha tiež uvoľňujúca masáž namáhaných svalov.“ Výsledkom masáže bude celkové uvoľnenie svalov a podporenie správneho prúdenia lymfy a krvného obehu. Ak si potrebujete pomôcť od bolesti akútne, nemusíte čakať na termín u maséra a môžete si pomôcť i v domácich podmienkach. Boľavé miesta rozmasírujte jemnými krúživými pohybmi, s použitím roztoku na báze prírodných zložiek, napríklad Allga San Mobil fluid proaktiv. 250 ml/ 9,95 eur.

allga san - masazny roztok

Spoločnosť Naturprodukt bola založená v roku 1993. Jej najväčším dodávateľom je firma Dr. Theiss Naturwaren, ktorá vyrába prípravky na báze extraktov liečivých bylín a kozmetiku s obsahom jedinečných látok získaných z rastlín. V sortimente nájdeme fytofarmaká, doplnky výživy, prípravky na starostlivosť o pokožku a vlasy, ako aj špeciálnu lekárenskú kozmetiku. Viac informácií o spoločnosti a produktoch sa dozviete na www.naturprodukt.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín
Tlačové správy

Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?

Atos pripravil úspešnú online platformu pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú podieľať na organizácii OH 2020 v Tokiu.

Tlačové správy

Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.

Proxenta vydáva nové emisie, k dispozícii budú o niekoľko dní

Tlačové správy

Štefánka by Pulitzer

Čo spája legendárnu bratislavskú kaviareň s Pulitzerom.