INZERCIA

Manuál zimnej starostlivosti o pleť v malíčku

Akú starostlivosť o pleť zvoliť v zime, aby bola efektívna pre našu pleť? Opýtali sme sa MUDr. Vladimíry Flimerovej, lekárky z odboru dermatológie.

Chladné počasie  v zimných mesiacoch je pre našu pokožku skôr záťažou, ako prínosom. Strata elasticity a olupovanie  patria k nežiaducim prejavom chladu. Akú starostlivosť o pleť zvoliť v zime, aby bola efektívna pre našu pleť? Opýtali sme sa MUDr. Vladimíry Flimerovej, lekárky z odboru dermatológie.

 

Mali by ste vedieť

 

„Metabolizmus kože býva v zime spomalený. To má za následok, že naša pokožka nie je v zime dostatočne prekrvená a navonok pôsobí suchšie a matnejšie. Okrem chladu je vonku aj nízka vlhkosť,  odoberajúca z pokožky tkanivovú vodu a koža tým stráca svoju elasticitu“  hovorí MUDr. Vladimíra Flimerová. Následkom straty tkanivovej vody je olupovanie kože. Práve preto by ste nemali zbytočne dráždiť  pleť a vybrať si kozmetickú starostlivosť, obsahujúcu vitamíny a zložky potrebné na jej výživu počas náročnej zimy. Hydratačné  krémy v zime odložte a radšej investujte do tých s hutnejšou konzistenciou. MUDr. Vladimíra Flimerová radí: „Svoju kozmetiku by ste mali prispôsobiť typu pleti a tiež miestu, kde žijete.“

 

Jednoduchá prevencia

 

Ak chcete mať zdravú a sviežu pleť aj počas chladných dní, treba jej dopriať dôkladnú ochranu a regeneráciu. Nezabúdajte ani na pravidelné čistenie. Ranné opláchnutie vlažnou vodou a ošetrenie vhodným krémom ju naštartuje a pripraví do nepriaznivého chladného dňa. Aby si pleť udržala vlhkosť celý deň, potrebuje viac tukov. MUDr. Vladimíra Flimerová radí: „V zime odporúčame používať krémy bohaté na  rastlinné oleje, napríklad olivový, mandľový, sezamový, či púpavový.“ Ak si neviete vybrať z bohatej ponuky pleťových krémov, máme pre vás tip obsahujúci potrebné „zimné zložky“. Doliva olivovo-mandľový denný krém je bohatý na toskánsky olivový olej lisovaný za studena a mandľový olej. Podporuje regeneráciu veľmi suchej pokožky, o ktorú v zime nemáme núdzu. MUDr. Flimerová dodáva: „Vhodnou voľbou je aj pleťový krém doplnený o koenzým Q10, morské riasy, alebo lipidy. Ide o prírodné látky dodávajúce pleti potrebnú energiu a zároveň redukujú poškodenie buniek.“  Vhodným adeptom je olivový krém Doliva Vitalfrisch obohatený o koenzým Q10 a vitamín E. Jeho používaním vrátite pleti stratenú elasticitu a vďaka blahodarnému zloženiu navyše podporíte jej regeneráciu  a ochránite ju pred starnutím.

 doliva vitalfrisch

doliva vitalfrisch

Nočná starostlivosť

 

Večerné odlíčenie by malo byť samozrejmosťou pre každú z nás, milé dámy. „Počas spánku pleť najlepšie vstrebáva rôzne výživné látky, ak je znečistená nemôže ich prijímať v potrebnom rozsahu a dostatočne sa regenerovať. Najmä počas zimného obdobia voľte šetrnú kozmetiku na odlíčenie. Siahnite po jemnom pleťovom mlieku a vode bez obsahu alkoholu. Ošetrenú pleť na záver ošetrite regeneračným nočným krémom.“ radí MUDr. Vladimíra Flimerová. Kozmetická značka Doliva vyvinula rad krémov nočnej starostlivosti o pleť s prírodným olivovým a mandľovým olejom. Kombinácia účinných látok obsiahnutá v olivovo-mandľovom  nočnom kréme priaznivo vplýva na regeneráciu pleti počas noci. Krém je obohatený aj o vitamín E a kyselinu hyalurónovú, ktoré sú nápomocné pri jej obnove a vyhladení  jemných vrások. Dámy v pokročilom veku by mali siahnuť po nočnom kréme, obohatenom o koenzým Q10, napríklad z radu Doliva Vitalfrisch. Kombinácia účinných prírodných látok podporuje regeneráciu, zlepšuje elasticitu pleti a chráni ju pred starnutím. Mať krásnu pleť nie je luxus.  Pokiaľ zvolíte správnu starostlivosť, budete vždy o krok vpred pred zimou.

 

 

  

 

 

 

 

Spoločnosť Naturprodukt bola založená v roku 1993. Jej najväčším dodávateľom je firma Dr. Theiss Naturwaren, ktorá vyrába prípravky na báze extraktov liečivých bylín a kozmetiku s obsahom jedinečných látok získaných z rastlín. V sortimente nájdeme fytofarmaká, doplnky výživy, prípravky na starostlivosť o pokožku a vlasy, ako aj špeciálnu lekárenskú kozmetiku. Viac informácií o spoločnosti a produktoch sa dozviete na www.naturprodukt.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín
Tlačové správy

Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?

Atos pripravil úspešnú online platformu pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú podieľať na organizácii OH 2020 v Tokiu.

Tlačové správy

Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.

Proxenta vydáva nové emisie, k dispozícii budú o niekoľko dní

Tlačové správy

Štefánka by Pulitzer

Čo spája legendárnu bratislavskú kaviareň s Pulitzerom.