SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Range Rover Evoque Autobiography s novou úrovňou luxusu a výkonu

Land Rover prvýkrát predstavuje dve nové, prémiové verzie modelu Range Rover Evoque pre rok 2015.

Land Rover prvýkrát predstavuje dve nové, prémiové verzie modelu Range Rover Evoque pre rok 2015.

Vrcholom modelového radu je luxusná výbava Autobiography spolu s výkonnejšou a agilnejšou Autobiography Dynamic, ktorá ponúka preplňovaný zážihový dvojlitrový motor s výkonom 285 koní a krútiacim momentom 400 Nm spolu s optimalizovaným podvozkom.

Zároveň sa vo všetkých modeloch tohto radu prvýkrát objavuje aplikácia Land Rover InControlTM *, ktorá rozširuje existujúci balík technológií spájajúcich vozidlá Land Rover so svetom. Aplikácia InControl umožňuje ako prvá na svete zobrazovať a ovládať funkcie vozidla prostredníctvom aplikácie pre smartfóny, optimalizované na použitie vo vozidlách priamo na dotykovú obrazovku vozidla. Stačí, keď si majiteľ vozidla Range Rover Evoque do svojho smartfónu stiahne softvér Land Rover InControlTM Apps a prepojí svoj chytrý telefón s vozidlom pomocou USB portu.

3-r324_res.jpg

Výbavy Autobiography a Autobiography Dynamic dávajú najavo svoju jedinečnosť prostredníctvom dynamickejšieho stylingu karosérie, nového luxusného dizajnu masky chladiča, spodného spojlera, predných a zadných svetiel a nových 20” diskov kolies z ľahkej zliatiny. Ďalším prvkom je nápis Autobiography na dverách batožinového priestoru a na predných prieduchoch. AB Dynamic majú v ponuke pôsobivú oranžovú metalickú farbu karosérie s názvom Phoenix Orange.

1-r966_res.jpg

Verzia Autobiography má k dispozícii výkonné, no hospodárne motory známe z modelu Evoque, a to zážihový s výkonom 177 kW (190 k) alebo vznetový s výkonom 140 kW (240 k), v kombinácii s pohotovo reagujúcou, úspornou 9-stupňovou automatickou prevodovkou ZF a pohonom všetkých kolies. 2,0-litrový, turbodúchadlom preplňovaný zážihový motor určený pre verziu Autobiography Dynamic je exkluzívne vyladený na výkon 210 kW (285 k) a ponúka krútiaci moment 400 Nm, čo predstavuje podstatné zvýšenie o 33 kW, resp. 60 Nm. Jeho 9-stupňová prevodovka ZF teraz ešte ostrejšie reaguje na pokyny vodiča pri športovejšom štýle jazdy, a to aj v štandardnom režime Drive.

7-r422_res.jpg

Všetky deriváty modelu Range Rover Evoque ponúkajú ako voliteľný prvok systém Active Driveline (aktívny systém pohonu všetkých kolies).. Ako jeden z prvých systémov pohonu všetkých kolies svojho druhu na svete zabezpečuje systém Active Driveline lepšiu trakčnú schopnosť, vyššiu agilnosť a nižšiu spotrebu paliva tým, že automaticky zaraďuje pohon všetkých štyroch kolies iba vtedy, keď je to potrebné.

Od svojho uvedenia v roku 2011 si model Range Rover Evoque vyslúžil už 157 medzinárodných ocenení za svoj špičkový dizajn, pôsobivú kvalitu interiéru, agilnosť na ceste a schopnosti v teréne. Na celom svete sa ho už predalo 270 000 kusovvďaka čomu sa stal najrýchlejšie predávaným modelom Land Rover všetkých čias.

Viac informácii o modeloch Land Rover nájdete na www.landrover.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu