SME
Sobota, 16. november, 2019 | Meniny má Agnesa
INZERCIA

Čerstvý začiatok do nového ročného obdobia – jari

Po mesiacoch spánku a stolovania výdatných potravín je správny čas na úpravu svojho jedálneho lístka.

Po mesiacoch spánku a stolovania výdatných potravín je správny čas na úpravu svojho jedálneho lístka. Vďaka strategickej kombinácii výživových zmien a doplnkov sa budete cítiť zdravšie a sviežejšie pred tým ako začne leto. 

Tu je návod ako správne vykonáte jarnú očistu:

Zvýšte príjem vlákniny

Vláknina pomáha regulovať činnosť čriev, podporuje zdravú hladinu cholesterolu a hladinu cukru v krvi a pomáha udržiavať váhu tým, že podporuje pocit plnosti po jedle. Vláknina tiež urýchľuje tok odpadových látok cez hrubé črevo, čím znižuje dĺžku času, počas ktorej sú toxíny v kontakte s bunkami tráviaceho traktu.

Cieľom je zjesť 7 až 10 porcií ovocia a zeleniny denne, uprednostňovať celozrnné výrobky pred rafinovanými bielymi výrobkami a na vrch cereálií alebo jogurtu dať pár lyžíc otrúb. Nezabudnite piť 8 až 10 šálok vody denne, aby nedošlo k dehydratácii tela.

Zahrňte nenáročné formy cvičenia

Pridajte 20 až 30 minút nenáročnej fyzickej aktivity do každodenného života, je to skvelý spôsob ako dostať krv a kyslík do tkanív a vylúčiť toxíny z tela.

Ak ste už vyskúšali namáhavé cvičenie, sústreďte sa na upokojujúce pohyby. Vyskúšajte jógu alebo Pilates, alebo sa prejdite po okolí Vášho bydliska – dajte si sľub, že budete relaxovať a užívať si jarný vzduch.

Pridajte doplnky výživy na podporu procesu

Doplnky môžu pomôcť, ale opýtajte sa svojho praktického lekára na odporúčané denné dávky.

Urobenie správnych zmien v stravovaní a užívanie správnych doplnkov výživy Vám pomôžu cítiť sa štíhlejšie, zdravšie a aktívnejšie- nielen počas leta ale po celý rok.

Pestrec Mariánsky: Vaša pečeň je jedným z hlavných orgánov zodpovedných za čistenie toxínov z tela. Petrec Mariánsky chráni a podporuje zdravú funkciu pečene tým, že bráni vstupu toxínov z pečeňových buniek. Taktiež napomáha k regenerácii
buniek, čo je dôvod prečo sa ľudia často zúčastňujú detoxikačných kúr.

jamieson slimdown zelený čaj s jablčným octom

Zelený čaj: Tento zdravý, energizujúci nápoj obsahuje silný antioxidant známy ako epigallocatechin-galate (EGCG), ktorý v tele pomáha znížiť poškodenie voľnými radikálmi. Ak nepijete čaj, skúste výživový doplnok – Jamieson Slim Down Apple Cider Vinegar s extraktom zeleného čaju, ktorý zrýchľuje metabolizmus a s alkalizujúcim Apple Cider, ktorý pomáha podporiť redukciu hmotnosti.

Probiotiká: Tieto zdravé baktérie obývajú Váš tráviaci trakt, stimulujú imunitný systém, zlepšujú trávenie a pomáhajú odstrániť toxíny. Taktiež môžu pomôcť pri redukcii kŕčov a nadúvaní, takže sa cítite štíhlejšia.

Klinické štúdie preukázali početné výhody v dávkovaní 1 až 3 miliardy probiotických buniek za deň.

Probiotické prípravky obsahujú 1 až 10 miliárd buniek, ktoré boli uvedené v klinickej štúdii ako pomoc pri znižovaní stresu, ktorý súvisí so zažívacími ťažkosťami, ako je bolesť brucha. A čo viac, ochraňujú žalúdok, čo znamená, že celá miliarda buniek prežije prechod žalúdkom a dostanú sa nižšie do čreva, kde sú potrebné.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť

Tentokrát konceptom „Krajiny, do ktorej sa nechceme vrátiť“ a desiatkou ďalších projektov zameraných na 17. november.

Tlačové správy

Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku

V Českej republike majú notári s účinnosťou od 1. januára 2015 právomoc na žiadosť oprávnenej osoby vykonať zápis do VR.

Tlačové správy

Iba tento víkend: Predplaťte si SME.sk za mimoriadnu cenu

Získajte SME.sk k 30. výročiu nežnej revolúcie iba za 30 eur na celý rok.