SME
Pondelok, 17. február, 2020 | Meniny má Miloslava
INZERCIA

Študenti Stavebnej fakulty STU víťazmi súťaže Čo ja viem

Už dvaja študenti našej fakulty sa stali víťazmi televíznej súťaže Čo ja viem.

Radi sledujete vedomostné súťaže v televízii? Určite si pri niektorých otázkach pre súťažiacich neraz poviete – „Toto nevie? Ja by som to vedel.“ Zabúdate však na stres či časové limity. Teraz si to budete môcť vyskúšať. Rozhlas a televízia Slovenska totiž prišla s novým zábavným programom Čo ja viem. Program je výnimočný tým, že v reálnom čase môžete pomocou mobilného telefónu alebo tabletu odpovedať na rovnaké otázky ako súťažiaci. Jedným zo šťastných výhercov bol aj študent 1. ročníka (B-PSA) Stavebnej fakulty STU v Bratislave Dominik Vresilovič. Svojím umom získal nielen tablet pre seba, ale aj 4 tisíc eur pre resocializačné zariadenie v Žibritove. Aké boli jeho pocity a dojmy?  „Bola to veľká zabáva, o ktorú sa postarali vtipní hostia. Úžasný pocit stáť vpredu pred všetkými tými študentmi  s moderátorom a jedným z hostí.  Ešte sa chcem poďakovať skvelej Bibi Ondrejkovej, bez ktorej by som asi až toľko vyhrať nedokázal. Zároveň som samozrejme rád, že som takto, aj keď so šťastím, mohol aspoň trocha prispieť k propagácii Stavebnej fakulty STU a taktiež pomôcť ľuďom v Žibritove. Odporúčam všetkým študentom - tejto zábavy sa určite zúčastnite!“

 študenti stavebnej fakulty stu víťazmi súťaže čo ja viem

Ďalším úspešným študentom, ktorý sa zúčastnil tejto súťaže je Vladimír Kuľa, študent 3. ročníka (B-CEA) SvF STU v Bratislave. A ako si spomína on na zábavno-súťažnú šou?

Ako jeden z 200 vysokoškolákov, aj ja som sa zúčastnil študentskej vedomostnej súťaže Čo ja viem. Znalosti a šťastena sa v ten deň spojili a podarilo sa mi dostať až do finále, kde som po piatich kolách s desiatimi otázkami dosiahol výhru hneď v štyroch. Odmenou mi boli 2 mobilné telefóny, ktoré študent vyhráva po 2. a 4. kole. Do spomínaného finále som sa dostal spolu s jednou z troch známych osobností, ktorí súťaž absolvovali spolu s nami. Mojou spolusúťažiacou sa stala Marianna Ďurianová. Celá súťaž obsahovala otázky z rôznych oblastí (slovenský jazyk, matematika, dejiny, geografia, fyzika, chémia, ekonomika, ale aj šoubiznis, hudba, film a zvukové nahrávky), kde sa ukázal najmä všeobecný prehľad. V záverečnom kole sa okrem tabletu hralo aj o peknú peňažnú hotovosť, ktorá putovala na charitatívne účely. Okrem toho 25% si odniesol študent. S mojou spoluhráčkou sme nahrali 4800€. Táto súťaž ma veľmi peknú myšlienku, kde sa v konečnom dôsledku pomáha tým, ktorí to potrebujú a okrem iného si študenti užijú výhru a získajú výbornú skúsenosť. Som rád, že som sa mohol zúčastniť súťaže a určite skúsim šťastie aj nabudúce. :-)“

študenti stavebnej fakulty stu víťazmi súťaže čo ja viem

 

Autori: Ing. Jozef Urbánek/Mgr. Valéria Kocianová

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Potraviny išli ľuďom v núdzi, uvarili 4,7 milióna porcií jedál

Tesco počas minulého roka darovalo ľuďom v núdzi po celom Slovensku rekordné množstvo potravín.

Tlačové správy

Liptov in wintertime

Liptov is an ideal place to relax, get to know Slovak folklore and nature, swim in all weather conditions, but also to try sports.

Tlačové správy

Gambrinus skončil s výrobou piva v plastových fľašiach

Vyzýva ľudí na celom Slovensku: Pridajte sa k nám a zapojte sa do Veľkého jarného upratovania.