SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

4 tipy, kde nájdete obchody a firmy v Nitre na internete

Dnes sa už naozaj všetko dá nájsť online, aj informácie o obchodoch a službách v každom meste. Pozrime sa na Nitru.

Dnes sa už naozaj všetko dá nájsť online, aj informácie o obchodoch a službách v každom meste. Pozrime sa na Nitru.

Chcete vedieť, kde sa dá dobre najesť? Hľadáte opravára práčky? Alebo potrebujete servis auta? Toto všetko sa dnes dá bez väčších problémov nájsť na internete. Väčšina obchodov či spoločností poskytujúcich služby je už na internete aspoň v nejakej forme - nemusí to byť priamo ich vlastnou webstránkou, stačí jednoduchá prezentácia. Znamená to totiž aspoň nejaké zviditeľnenie sa.

Online je naozaj všetko

Ak chcete nájsť obchody či spoločnosti, stačí si otvoriť ľubovoľný vyhľadávač a dať hľadať slovné spojenie, ktoré hľadáte. Môže to byť priamo konkrétny druh služby alebo predajne, prípadne len všeobecný výraz, napríklad „Firmy Nitra„. Takto sa môžete veľmi rýchlo dostať k tomu, čo hľadáte, napríklad aj cez známy vyhľadávač Google.

Ak použijete Google, získate síce pomerne veľký počet rôznych výsledkov, ale zároveň aj veľmi veľa balastu. Čo to znamená? Na prvých miestach vyhľadávača sa totiž umiestňujú podstránky rôznych druhov katalógov firiem a zoznamov obchodov. Ak by ste chceli nájsť konkrétnu firmu, obchod alebo prevádzku, takýmto spôsobom by to trvalo veľmi dlho.

Podobne ale fungujú aj ostatné vyhľadávače na našom internete, čiže v tomto prípade si veľmi nepomôžete, ani keď sa obrátite na konkurenciu. Ak však zadáte už konkrétny druh služby či firmy, výsledky budú o niečo lepšie, ale aj tu sú vo výsledkoch vyhľadávania sporadicky stránky, ktoré tam nemajú čo robiť - respektíve ich naozaj nehľadáte.

Choďte priamo na istotu

Aké je teda ideálne riešenie? Najlepšie je nájsť webstránku alebo portál, kde už priamo nájdete zoznam obchodov a firiem a to pokiaľ možno v čo najprehľadnejšom usporiadaní. Na tomto princípe fungujú najmä lokálnejšie webové stránky, ktoré sa orientujú len na mesto a jeho okolie, čiže najbližší región.

Takéto portály fungujú spravidla už pre každé mesto na Slovensku, čiže aj pre krajské mesto Nitra. Ak sa vám nechce zbytočne dlho ich hľadať, prinášame vám veľmi zaujímavý tip, ktorým je portál NitraDeň.sk. Tento portál funguje tak ako určitý katalóg a zoznam firiem, ale zároveň aj ako spravodajský web - to znamená, že ide o veľmi dobrú pridanú hodnotu.

Vďaka širokému zameraniu portálu si tu môžete teda nájsť komerčné aj nekomerčné informácie. Tie komerčné spočívajú najmä v tom, že tu nájdete informácie týkajúce sa priamo obchodov, služieb, výrobných spoločností, firiem a prevádzok. Nekomerčné sa týkajú spravodajstva z regiónu a mesta - najmä v spoločenskej, športovej a kultúrnej oblasti. Je tak viac než isté, že tu nájdete na jednom mieste všetko, čo hľadáte.

Aj sociálne siete?

Náš tretí tip je tak trocha prekvapujúci a sú ním sociálne siete, najmä známy Facebook. Poviete si, kde už len na Facebooku je možné nájsť firmy a obchody - nuž, prekvapíme vás. Stačí si zadať hľadanú oblasť alebo typ služby či obchodu čo hľadáte do vyhľadávania na Facebooku a hneď sa vám zobrazia výsledky stránok a komunít.

Okrem konkrétnych firiem tu nájdete aj skupiny zamerané napríklad na určitú tému či problematiku - napríklad so zameraním na opravárov alebo majstrov na rôzne druhy profesií. Samozrejme, aj viaceré regionálne portály a stránky, ktoré ponúkajú zoznamy firiem, majú svoje zastúpenie na tejto sociálnej sieti. Ako vidíte, informácií tu môžete získať až-až.

Nezabudnite ani na klasické noviny

Posledný tip, ktorý pre vás máme, sú klasické schránkové noviny. Tie sú plné reklamy, pričom v tomto prípade ale fungujú ako reklamná prezentácia konkrétnych značiek - čiže žiaden adresár alebo zoznam firiem tu nenájdete. V rámci mesta aj jeho okolia funguje viacero značiek a vydavateľov takýchto novín, takže zaručene si budete mať z čoho vyberať.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


19 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu