INZERCIA

Kvalitné vzdelanie, jedinečnosť, tradícia, špičkový výskum

Aj to sú kritériá, ktoré zavážia pri výbere univerzity. Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre je ich synonymom už 65 rokov

Areál Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre je dnes národnou kultúrnou pamiatkou.Areál Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre je dnes národnou kultúrnou pamiatkou.

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, ktorej areál bol vyhlásený v roku 2014 za národnú kultúrnu pamiatku, ponúka uchádzačom o štúdium kvalitné vzdelanie, jedinečnosť a tradíciu, špičkový výskum, inšpiratívne prostredie, moderné ubytovanie a otvorenú cestu do sveta.

Za 65 rokov existencie univerzity opustilo jej brány vyše 80-tisíc absolventov, ktorí sa úspešne uplatňujú na trhu práce. V roku 2010 bolo univerzite Európskou komisiou udelené prestížne ocenenie ECTS Label za zabezpečovanie a realizáciu Európskeho systému transferu kreditov a mobilít študentov, ktoré opätovne získala na roky 2013 – 2016. Súčasne získala aj ocenenie Diploma Supplement Label, ktoré potvrdzuje, že Dodatok k diplomu vydávaný SPU spĺňa náročné európske štandardy. V roku 2015 ju Akreditačná komisia zaradila medzi sedem najlepších univerzít na Slovensku. V roku 2016 SPU získala v súťaži Národná cena Slovenskej republiky za kvalitu Ocenenie zlepšenia výkonnosti organizácie.

SPU je jedinou univerzitou na Slovensku, ktorá vzdeláva a pripravuje odborníkov pre všetky oblasti agropotravinárskeho rezortu. Jej vzdelávací a výskumný profil charakterizujú klasické poľnohospodárske odbory, ale aj bezpečnosť a kvalita potravín, vinárstvo, výživa ľudí, hipológia, farmársvo, agrobiotechnológie, ekonomika, krajinná a záhradná architektúra, trvale udržateľného rozvoja, využívanie alternatívnych zdrojov energie, výrobné technológie pre automobilový priemysel, či rozvoj vidieka a vidieckého turizmu. Uchádzači si môžu vybrať štúdium z 93 akreditovaných študijných programov, z ktorých päť je ponúkaných v anglickom jazyku s perspektívou získania spoločného diplomu s partnerskou univerzitou v zahraničí. V rámci vybudovaného Výskumného centra AgroBioTech SPU v Nitre majú študenti možnosť realizovať svoje záverečné práce na vysokej vedeckej úrovni prostredníctvom unikátneho prístrojového vybavenia.

Univerzita ponúka rozšírenie jazykových kompetencií študentov nielen v klasických cudzích jazykoch, ale aj v čínskom jazyku vyučovanom čínskym lektorom v Konfuciovej triede. Veľkej obľube študentov sa tešia letné školy ako aj medzinárodné výmenné programy, v rámci ktorých majú možnosť absolvovať časť štúdia na univerzitách v zahraničí, ako je USA, Čína, Thajsko, India, Vietnam a pod..

Uchádzačov o štúdium iste zaujme informácia, že všetci študenti v prvom roku na bakalárskom stupni štúdia dostanú ubytovanie v zrekonštruovaných študentských domovoch priamo v areáli univerzity. SPU ponúka študentom bezbariérovosť priestorov univerzity, ako aj široké možnosti kultúrneho, športového a spoločenského života v starobylom meste pod Zoborom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK

V hre je preukaz MAXI KLASIK a prestíž!

Dizajn exteriéru nových jednotiek môžu navrhnúť samotní cestujúci (vizualizácia).
Tlačové správy

Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci

Využívate veľkonočné voľné dni na cestovanie? Tieto destinácie sú práve v kurze.

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch