SME
Sobota, 22. február, 2020 | Meniny má Etela
INZERCIA

Poriadny chlap má dostatok testosterónu. Zvýšte ho!

Ťažkosti s erekciou, nedostatok libida, či úbytok svalstva, v tom môže mať s pravdepodobnosťou “prsty” testosterón. Ako ho zvýšiť?

TestosterónTestosterón(Zdroj: stock Adobe)

Hrubší hlas, chlpy na hrudi (aj všade inde), veľkosť penisu a semeníkov, nárast svalov či sexuálny apetít aj to je testosterón. Alfa a omega mužských hormónov. Je dôležitou zložkou v tele, ktorá robí muža mužom.

Prečo ovplyvňovať jeho množstvo v tele?

Optimálne množstvo testosterónu je dôležité v puberte, kedy sa mužské telo mení. Nemenej dôležitý je aj v dospelosti, pretože primerané hladiny sú dôležité pre celkové zdravie, pohlavné funkcie, silné kosti, záujem o sex.

S pribúdajúcim vekom väčšina mužov začína pociťovať postupný pokles testosterónu - po tridsiatke až 2% ročne, čo sa odráža v niekoľkých oblastiach. Od problémov dosiahnuť alebo udržať erekciu, klesajúcou túžbou mať sex, vypadávanie vlasov, únava, po zmeny nálad alebo straty svalovej hmoty a naberanie telesného tuku. Takže otázka, prečo ovplyvňovať jeho množstvo v tele je týmto zodpovedaná. Dôležité je teraz ako.

Ako zvýšiť testosterón

Vysoko intenzívny tréning

Zvýšená fyzická aktivita a cvičenie zabránia rozvoju obezity a zvýši sa tak aj podiel testosterónu v krvi. Potvrdzuje to aj štúdia s názvom “Zvýšená fyzická aktivita má väčší účinok ako zníženie príjmu energie pri zvýšení hladiny testosterónu vyvolanej modifikáciou životného štýlu”.

Štúdia bola vykonaná na 41 mužoch, ktorí sa počas 12 týždňov venovali modifikácií svojho životného štýlu a venovali sa aeróbnemu cvičeniu s vysokou alebo nízkou intenzitou. Hladina testosterónu v skupine, ktorá sa venovala vysoko intenzívnemu tréningu (HIIT), bola významne vyššia ako hladina v skupine s nízkou aktivitou.

Vitamín D

Dvanásťmesačná štúdia “Účinok doplnkov vitamínu D na hladinu testosterónu u mužov” zistila, že doplnenie vitamínu D3 denne zvýšilo hladiny testosterónu. Prirodzený spôsob je vystaviť sa slnečnému žiareniu alebo prijať ho v strave. Obsahuje ho rybí olej, losos, sardinky, mäso, vaječný žĺtok, kakao, kokos, droždie.

Zinok

V štúdií s názvom Vplyv orálnej terapie zinkom na hladinu pohlavných hormónov u mužov na hemodialýze. Podávanie zinku bol zistený pozitívny vplyv zinku na zvýšenie hladiny testosterónu. Zinok sa prirodzene nachádza v morských živočíchoch, červenom mäse, zelenej fazuľke, orechoch.

Horčík (Magnézium)

Niekoľko štúdií potvrdilo, že minerálny horčík pomáha zvyšovať hladinu testosterónu, a túto súvislosť potvrdzuje aj niekoľko štúdií.

Kotvičník zemný

Je významným hneď v niekoľkých ohľadoch. Kotvičník funguje ako účinné afrodiziakum, zvyšuje výkon a vytrvalosť, pozitívne pôsobí na plodnosť, zlepšuje sexuálne funkcie. Testovanie na mladých športovcoch silových športov ukázalo, že kotvičník môže zvýšiť hladinu testosterónu až o 30%.

Výťažok z Kotvičníka zemného nazývaného aj “zelená Viagra” podobne aj s L-arginínom, Macou peruánskou nájdete v tabletkách na pevnú erekciu - Zerex.

Pravidelný sex

Výskum ukázal, že sex je jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť prirodzene hladiny testosterónu. V štúdí z roku 1992 “Koncentrácie testosterónu u mužov a žien pred a po sexuálnej aktivite” výskumníci zistili, že keď partneri mali sex, muži mali výrazne vyššie hladiny testosterónu ako vtedy, keď nedošlo k žiadnej sexuálnej aktivite.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tipy na darček pre krstniatko

Byť krstným rodičom je pocta. Ide o vzťah, ktorý prehlbuje vzťahy, robí vás súčasťou užšieho rodinného kruhu.

Tlačové správy

Viete aké je študentské mesto na Slovensku?

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici poskytuje kvalitné vysokoškolské vzdelávanie.

Tlačové správy

Zvažujete štúdium? A prečo nie v Prahe?

Metropolitná univerzita Praha (MUP) má ako jedna z malého množstva skromných vysokých škôl v Českej republike štatút univerzity.