SME
Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Shell ponúkne najrýchlejšie dobíjanie elektromobilov v Európe

Spoločnosť Shell podpísala dohodu s IONITY, prevádzkovateľom siete rýchlonabíjacích staníc.

(Zdroj: Shell)

Spoločnosť Shell podpísala dohodu s IONITY, prevádzkovateľom siete rýchlonabíjacích staníc s cieľom poskytovať nabíjacie stanice pre elektromobily v desiatich európskych štátoch vrátane Slovenska.

Na začiatok ich umiestni na svojich 80 najviac vyťažených diaľničných čerpacích staniciach, čo umožní vodičom elektromobilov po prvýkrát bezproblémovo cestovať aj na veľké vzdialenosti.

Vysokovýkonné nabíjacie stanice dobijú v priemerne len za päť až osem minút batérie elektromobilov novej generácie. To je až trikrát rýchlejšie než akákoľvek iná nabíjacia stanica, ktorú majú v súčasnosti majitelia elektromobilov k dispozícii.

IONITY je joint venture skupiny BMW, Daimler AG, Ford Motor Company a skupinou Volkswagen spolu s Audi a Porsche, ktorý vznikol s cieľom vytvoriť sieť 350-kilowattových nabíjacích staníc pozdĺž významných európskych diaľníc.

„Zákazníci, ktorí sa chcú elektromobilom vydať na dlhú cestu si dnes môžu byť istí, že na nej nájdu spoľahlivé, pohodlné a výhodné stanice na ich rýchle nabitie,“ povedal István Kapitány, výkonný viceprezident spoločnosti Shell pre retail. „Dopyt po nabíjaní elektromobilov na hlavných európskych ťahoch rýchlo rastie. Už dnes sa pripravujeme, aby sme boli schopní vyhovieť požiadavkám vodičov rýchlo nabiť svoj elektromobil. Vďaka tomu, že sme sa stali jedným z hlavných partnerov IONITY, majú naši zákazníci prístup k najvýkonnejším nabíjacím staniciam v 10 európskych štátoch.“

Uvedená dohoda je súčasťou iniciatívy spoločnosti Shell poskytovať viac a čistejšej energie. Shell aktuálne ponúka viaceré možnosti nabíjania majiteľom elektromobilov. Príkladom je nedávne rozhodnutie o akvizícii spoločnosti New Motion, jedného z najväčších európskych poskytovateľov nabíjacích staníc a nasadenie rýchlonabíjačiek Shell Recharge na vybraných čerpacích staniciach v Spojenom kráľovstve.

Spoločnosť verí, že práve dostupnosť spoľahlivých a užívateľsky prístupných možností nabíjania je stimulom pre väčšie rozšírenie elektromobilov.

Nabíjanie elektromobilov je len jedným zo spôsobov, ako chce Shell poskytovať viac a čistejšej energie denne 30 miliónom maloobchodných zákazníkov. Ďalšími cestami vývoja je súbežné zvyšovanie účinnosti tradičných palív a podpora vývoja nízkoemisných palív pre dopravu, akými sú vodík, bio palivá a zemný plyn.

„IONITY a Shell zdieľajú spoločný cieľ: umožniť pohodlné cestovanie elektromobilmi na dlhé vzdialenosti naprieč Európou vďaka spoľahlivej infraštruktúre rýchlonabíjacích staníc,“ hovorí Dr. Michael Hajesch, výkonný riaditeľ IONITY. „Spájanie síl znamená spojenie dlhej histórie a bohatých skúseností spoločnosti Shell v maloobchode s našou najmodernejšou technológiou v oblasti rýchlonabíjania elektromobilov. Nepochybne to povedie k výraznému zvýšeniu spokojnosti majiteľov elektromobilov.“

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Povedie aj cez tunel, skráti cestu o takmer dvadsať minút.


2 h

Chceli by sme mať slušné úspory, ale chýba nám väčší záujem o riešenia pre zhodnotenie vlastných peňazí.


5 h

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


9 h
Skryť Zatvoriť reklamu