SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami

Rektor EU v Bratislave podpísal 7.6.2018 memorandum o porozumení so Shanghai University of International Business and Economics.

Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitamiIntenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand DAŇO podpísal dňa 7. júna 2018 v Šanghaji memorandum o porozumení so Shanghai University of International Business and Economics (SUIBE). Delegáciu EU v Bratislave prijal prezident SUIBE, prof. Guohong ZHU. Na stretnutí boli prítomní Nannan ZOU, riaditeľka oddelenia medzinárodnej spolupráce, Lingjie DAI, zástupkyňa oddelenia medzinárodnej spolupráce a prof. Che CHUNLI, ktorá sa vo svojej pedagogickej a výskumnej činnosti zameriava na región strednej a východnej Európy a v minulosti už spolupracovala s viacerými pedagógmi EU v Bratislave. Predmetom pracovného rokovania boli možnosti vzájomnej spolupráce. SUIBE ponúka viaceré spoločné študijné programy s univerzitami v Austrálii, Veľkej Británii, Kanade a Nemecku a podieľa sa na viacerých významných výskumných projektoch. Obidve strany zdôraznili, že potenciál spolupráce je veľký, keďže štruktúra oboch inštitúcií je veľmi podobná.

Pri príležitosti 5. ročníka China – CEEC Educational Cooperation Conference, ktorá sa konala v dňoch 9. a 10. júna 2018 v čínskom Ningbo, sa uskutočnili viaceré sprievodné podujatia zamerané na spoluprácu v oblasti vzdelávania. Medzi čestnými hosťami, ktorí vystúpili na slávnostnom otvorení podujatia, bol aj Andrej Hrnčiar, podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky.

V rámci 3. ročníka China – CEEC Business School Summit vystúpil dňa 9. júna 2018 rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo ako jeden z hlavných rečníkov s príspevkom Experience on International Exchange and Cooperation of the University of Economics in Bratislava na úvod panelu „Belt & Road Countries Forum on International Business Education“. EU v Bratislave sa v minulom roku stala jedným zo zakladajúcich členov Alliance of Silk Road Business Schools, ktorá je platformou pre spoluprácu škôl zameraných na business v rámci krajín projektu tzv. Hodvábnej cesty. Cieľom aliancie je vytvorenie mechanizmov pre dlhodobú spoluprácu umožňujúcu kontinuálne posilňovanie vzdelávacej výmeny a spolupráce medzi jednotlivými členskými inštitúciami.

V nedeľu 10. júna 2018 sa konal 3. ročník China – CEEC Education EXPO, ktorý bol zameraný na prezentáciu zúčastnených univerzít z krajín formátu 16+1. Na vzdelávacom veľtrhu bolo zastúpených 6 slovenských univerzít. Členovia delegácie EU v Bratislave informovali návštevníkov prezentačného veľtrhu, zástupcov vysokých škôl z provincie Zhejiang a záujemcov zo strany študentov najmä o ponuke študijných programov EU v Bratislave v cudzích jazykoch.

V popoludňajších hodinách delegáciu EU v Bratislave privítal prezident Ningbo University (NBU), prof. Manhong SHEN. Na stretnutí boli tiež prítomní Huaxing WENG, riaditeľka oddelenia zahraničných vzťahov a zástupcovia School of Business Peifeng SHENG, Weiwei WANG a za slovenskú stranu prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave Boris MATTOŠ a prodekan Obchodnej fakulty EU v Bratislave Peter DRÁBIK. Ako na stretnutí zdôraznil rektor Ferdinand Daňo, spolupráca s Ningbo University patrí k najrýchlejšie sa rozvíjajúcim. V roku 2016 bolo podpísané medzi oboma inštitúciami memorandum o porozumení, o rok neskôr zmluva o výmene študentov a zmluva o dvojitých diplomoch na I. a II. stupni štúdia medzi School of Business a FPM EU v Bratislave. Za toto obdobie sa uskutočnili viaceré bilaterálne návštevy na rôznych úrovniach, ako aj výmeny študentov a učiteľov.

V rámci pobytu v univerzitnom campuse NBU si delegácia EU v Bratislave mala možnosť pozrieť novovybudovanú knižnicu, ktorá vznikla na základe sponzorského daru jedného z absolventov NBU. Slovenská delegácia sa stretla tiež so študentmi NBU, ktorým prorektor Boris Mattoš prezentoval možnosti vzdelávania na EU v Bratislave a predstavil ponuku študijných programov v anglickom jazyku. Na stretnutí sa zúčastnili tiež študenti NBU, ktorí v minulom akademickom roku absolvovali výmenný študijný pobyt na EU v Bratislave. Študenti vyjadrili so svojím pobytom veľkú spokojnosť a ocenili kvality pedagógov. Následne prebehlo rokovanie na School of Business NBU, na ktorom prodekan Peter Drábik rokoval so zástupcami School of Business NBU o konkrétnych možnostiach spolupráce.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 6 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 6 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu