SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami

Rektor EU v Bratislave podpísal 7.6.2018 memorandum o porozumení so Shanghai University of International Business and Economics.

Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitamiIntenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand DAŇO podpísal dňa 7. júna 2018 v Šanghaji memorandum o porozumení so Shanghai University of International Business and Economics (SUIBE). Delegáciu EU v Bratislave prijal prezident SUIBE, prof. Guohong ZHU. Na stretnutí boli prítomní Nannan ZOU, riaditeľka oddelenia medzinárodnej spolupráce, Lingjie DAI, zástupkyňa oddelenia medzinárodnej spolupráce a prof. Che CHUNLI, ktorá sa vo svojej pedagogickej a výskumnej činnosti zameriava na región strednej a východnej Európy a v minulosti už spolupracovala s viacerými pedagógmi EU v Bratislave. Predmetom pracovného rokovania boli možnosti vzájomnej spolupráce. SUIBE ponúka viaceré spoločné študijné programy s univerzitami v Austrálii, Veľkej Británii, Kanade a Nemecku a podieľa sa na viacerých významných výskumných projektoch. Obidve strany zdôraznili, že potenciál spolupráce je veľký, keďže štruktúra oboch inštitúcií je veľmi podobná.

Pri príležitosti 5. ročníka China – CEEC Educational Cooperation Conference, ktorá sa konala v dňoch 9. a 10. júna 2018 v čínskom Ningbo, sa uskutočnili viaceré sprievodné podujatia zamerané na spoluprácu v oblasti vzdelávania. Medzi čestnými hosťami, ktorí vystúpili na slávnostnom otvorení podujatia, bol aj Andrej Hrnčiar, podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky.

V rámci 3. ročníka China – CEEC Business School Summit vystúpil dňa 9. júna 2018 rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo ako jeden z hlavných rečníkov s príspevkom Experience on International Exchange and Cooperation of the University of Economics in Bratislava na úvod panelu „Belt & Road Countries Forum on International Business Education“. EU v Bratislave sa v minulom roku stala jedným zo zakladajúcich členov Alliance of Silk Road Business Schools, ktorá je platformou pre spoluprácu škôl zameraných na business v rámci krajín projektu tzv. Hodvábnej cesty. Cieľom aliancie je vytvorenie mechanizmov pre dlhodobú spoluprácu umožňujúcu kontinuálne posilňovanie vzdelávacej výmeny a spolupráce medzi jednotlivými členskými inštitúciami.

V nedeľu 10. júna 2018 sa konal 3. ročník China – CEEC Education EXPO, ktorý bol zameraný na prezentáciu zúčastnených univerzít z krajín formátu 16+1. Na vzdelávacom veľtrhu bolo zastúpených 6 slovenských univerzít. Členovia delegácie EU v Bratislave informovali návštevníkov prezentačného veľtrhu, zástupcov vysokých škôl z provincie Zhejiang a záujemcov zo strany študentov najmä o ponuke študijných programov EU v Bratislave v cudzích jazykoch.

V popoludňajších hodinách delegáciu EU v Bratislave privítal prezident Ningbo University (NBU), prof. Manhong SHEN. Na stretnutí boli tiež prítomní Huaxing WENG, riaditeľka oddelenia zahraničných vzťahov a zástupcovia School of Business Peifeng SHENG, Weiwei WANG a za slovenskú stranu prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave Boris MATTOŠ a prodekan Obchodnej fakulty EU v Bratislave Peter DRÁBIK. Ako na stretnutí zdôraznil rektor Ferdinand Daňo, spolupráca s Ningbo University patrí k najrýchlejšie sa rozvíjajúcim. V roku 2016 bolo podpísané medzi oboma inštitúciami memorandum o porozumení, o rok neskôr zmluva o výmene študentov a zmluva o dvojitých diplomoch na I. a II. stupni štúdia medzi School of Business a FPM EU v Bratislave. Za toto obdobie sa uskutočnili viaceré bilaterálne návštevy na rôznych úrovniach, ako aj výmeny študentov a učiteľov.

V rámci pobytu v univerzitnom campuse NBU si delegácia EU v Bratislave mala možnosť pozrieť novovybudovanú knižnicu, ktorá vznikla na základe sponzorského daru jedného z absolventov NBU. Slovenská delegácia sa stretla tiež so študentmi NBU, ktorým prorektor Boris Mattoš prezentoval možnosti vzdelávania na EU v Bratislave a predstavil ponuku študijných programov v anglickom jazyku. Na stretnutí sa zúčastnili tiež študenti NBU, ktorí v minulom akademickom roku absolvovali výmenný študijný pobyt na EU v Bratislave. Študenti vyjadrili so svojím pobytom veľkú spokojnosť a ocenili kvality pedagógov. Následne prebehlo rokovanie na School of Business NBU, na ktorom prodekan Peter Drábik rokoval so zástupcami School of Business NBU o konkrétnych možnostiach spolupráce.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún