SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Atos a NATO partnermi v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Uzatvorením tohto partnerstva sa zvýši schopnosť oboch strán rýchlo odhaliť kybernetické hrozby, predchádzať im a reagovať na ne.

Mons, Bratislava, 18. októbra 2018– Atos, globálny líder v oblasti digitálnej transformácie a Agentúra NATO pre komunikáciu a informačnú agendu podpísali dohodu, v ktorej sa obe strany zaviazali k dôslednej a neustálej výmene informácií o potenciálnych hrozbách v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Uzatvorením tohto partnerstva sa zvýši schopnosť oboch strán rýchlo odhaliť kybernetické hrozby, predchádzať im a reagovať na ne. Komunikačná a informačná agentúra NATO bude mať na starosti prevádzku a ochranu sietí organizácie.

Posilňujeme partnerstvo v oblasti kybernetickej bezpečnosti naprieč všetkými smermi, aby sme zvýšili našu podporu konzultácií a misií kolektívnej obrany NATO. Spoločne tak budeme schopní reagovať na obrovské množstvo digitálnych hrozieb, ktorým čelíme,“ hovorí Kevin J. Scheid, generálny riaditeľ Komunikačnej a informačnej agentúry NATO.

Sme nadšení, že sa môžeme podeliť o naše skúsenosti s Komunikačnou a informačnou agentúrou NATO. Toto partnerstvo umožní obom organizáciám posilniť svoje schopnosti pri výmene informácií o bezpečnosti a hrozbách. NATO bude ťažiť z odborných znalostí globálneho lídra v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktorý sa špecializuje na obranné a verejné trhy,“ hovorí Stéphane Janichewski, vedúci oddelenia pre trh obrany a letectva v spoločnosti Atos.

Dokumenty boli podpísané na slávnostnom ceremoniáli počas NIAS, každoročného sympózia NATO o kybernetickej bezpečnosti. Sympózium sa konalo od 16. do 18. októbra v belgickom meste Mons.

***

O Atos

Atos so svojimi 120 000 zamestnancami v 73 krajinách a ročným obratom vo výške 13 miliárd EUR je globálnym lídrom v digitálnej transformácii. Skupina je európskou jednotkou v cloude, kybernetickej bezpečnosti a vysoko výkonnej výpočtovej infraštruktúre (High Performance Computing. Prostredníctvom svojej Digital Transformation Factory poskytuje end-to-end orchestrovaný hybridný cloud, riešenia pre Big Data, Business Applications a riešenia digitálneho pracoviska (Digital Workplace), rovnako ako aj transakčné služby prostredníctvom Worldline, európskeho lídra v oblasti platobných služieb.

Vďaka vysokej technologickej odbornosti a znalostiam priemyselných odvetví, Atos podporuje digitálnu transformáciu svojich klientov naprieč všetkými obchodnými odvetviami.

Atos začal pôsobiť na Slovensku po akvizícii spoločnosti Siemens IT Solutions and Services v októbri 2010 pod menom Atos IT Solutions and Services, s.r.o. Atos Slovensko dosiahol v roku 2016 čistý obrat 68 897 065 EUR a zamestnáva 304 zamestnancov v Bratislave, Prievidzi, Košiciach a Banskej Bystrici.

Skupina Atos je celosvetovým technologickým partnerom Olympijských a Paralympijských hier a pôsobí pod značkami Atos, Atos Syntel, Unify a Worldline. Atos je kótovaný na burze cenných papierov CAC40 Paris.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky

Stojí za ňou brandingová agentúra GALTON Brands

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.