SME
Pondelok, 27. január, 2020 | Meniny má Bohuš
INZERCIA

Ak plánujete predaj nehnuteľnosti, priveľmi neinvestujte!

Plánujete predaj bytu alebo inej nehnuteľnosti a rozmýšľate o investícii? Rozsiahle rekonštrukcie sa nevyplatia.

Plánujete predaj bytu alebo inej nehnuteľnosti a rozmýšľate o investícii? Rozsiahle rekonštrukcie sa nevyplatia. Je všeobecne platné, že človek predávajúci nehnuteľnosť očakáva ako protihodnotu čo najvyšší zisk. To však môže mať niekedy za následok rekonštrukciu, ktorá sa v konečnom dôsledku nie vždy odzrkadlí na kúpnej cene.

Aby sme zvýšili atraktívnosť šance na predaj, za čo najvyššiu možnú sumu, uvádzame niekoľko tipov na zefektívnenie predaja.

Základom je uprataný a čistý byt. Samozrejme záleží na tom, či záujemcom ukazujeme byt, v ktorom ešte bývame alebo prázdny byt. Obývaný byt môže pôsobiť na kupca menší a temnejší, záleží na doplnkoch a nábytku. Kupca zaujíma predovšetkým dispozícia a stav bytu, a preto pred osobnou prehliadkou odporúčame odstrániť nepotrebné veci, napr. ozdoby alebo obrazy. Byt bude pôsobiť čistejšie, jasnejšie a vzdušne.

V závislosti od konkurencie je dôležité urobiť pekné fotky nehnuteľnosti. Netreba zabúdať, že sú aj iní, ktorí sa snažia predať svoje nehnuteľnosti v danej lokalite. Prvý kontakt, s ktorým kupujúci prichádzajú do styku sú fotografie. Na základe fotografií sú kupujúci schopní urobiť si obraz o tom, či sa im daný byt páči, alebo nie. Byt si môžete buď nafotiť sami, alebo osloviť profesionálneho fotografa, alebo využiť služby realitných kancelárií. Ak si zvolíte prvú, finančne nenáročnú možnosť, myslite na to, že najlepšie je fotiť za denného svetla.

Ak sa rozhodnete pre rekonštrukciu, tak iba minimálnu. Určite sa neodporúča investovať do bytu, ktorý sa chystáte predať. Zbytočne stratíte čas a peniaze a na kúpnej cene sa to prakticky neodzrkadlí.

Minimálna rekonštrukcia by mala zahŕňať opravy viditeľných chýb, výmena kvapkajúcich vodovodných batérií, leštenie a lakovanie zájdených parkiet Ak je možnosť vymaľovať celý byt nanovo, odporúča sa biela farba, ktorá byt prejasní a prečistí.

V prípade, že sa rozhodnete pre možné úpravy bytu, netreba zabúdať na kvalitu. Inak je to vo výslednom efekte na škodu. Ak ste si neistý, čo sa týka Vašej nehnuteľnosti, či potrebuje rekonštrukciu, alebo nie, určite sa poraďte s odborníkom z realitnej kancelárie, ktorý má skúsenosti a pohybuje sa na trhu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?

Čo si predstavíte, keď počujete slovo zima? Pletené šály, radovánky na zasneženom svahu, ale aj suchá a popraskaná pokožka.

Tlačové správy

Dell offers multifaceted careers

Why internship is a good career start?

Tlačové správy

It’s not about what a company does, but how it behaves that matt

The employees of Henkel Slovensko learned how to adopt a meaningful approach to the planet.