INZERCIA

Ak plánujete predaj nehnuteľnosti, priveľmi neinvestujte!

Plánujete predaj bytu alebo inej nehnuteľnosti a rozmýšľate o investícii? Rozsiahle rekonštrukcie sa nevyplatia.

Plánujete predaj bytu alebo inej nehnuteľnosti a rozmýšľate o investícii? Rozsiahle rekonštrukcie sa nevyplatia. Je všeobecne platné, že človek predávajúci nehnuteľnosť očakáva ako protihodnotu čo najvyšší zisk. To však môže mať niekedy za následok rekonštrukciu, ktorá sa v konečnom dôsledku nie vždy odzrkadlí na kúpnej cene.

Aby sme zvýšili atraktívnosť šance na predaj, za čo najvyššiu možnú sumu, uvádzame niekoľko tipov na zefektívnenie predaja.

Základom je uprataný a čistý byt. Samozrejme záleží na tom, či záujemcom ukazujeme byt, v ktorom ešte bývame alebo prázdny byt. Obývaný byt môže pôsobiť na kupca menší a temnejší, záleží na doplnkoch a nábytku. Kupca zaujíma predovšetkým dispozícia a stav bytu, a preto pred osobnou prehliadkou odporúčame odstrániť nepotrebné veci, napr. ozdoby alebo obrazy. Byt bude pôsobiť čistejšie, jasnejšie a vzdušne.

V závislosti od konkurencie je dôležité urobiť pekné fotky nehnuteľnosti. Netreba zabúdať, že sú aj iní, ktorí sa snažia predať svoje nehnuteľnosti v danej lokalite. Prvý kontakt, s ktorým kupujúci prichádzajú do styku sú fotografie. Na základe fotografií sú kupujúci schopní urobiť si obraz o tom, či sa im daný byt páči, alebo nie. Byt si môžete buď nafotiť sami, alebo osloviť profesionálneho fotografa, alebo využiť služby realitných kancelárií. Ak si zvolíte prvú, finančne nenáročnú možnosť, myslite na to, že najlepšie je fotiť za denného svetla.

Ak sa rozhodnete pre rekonštrukciu, tak iba minimálnu. Určite sa neodporúča investovať do bytu, ktorý sa chystáte predať. Zbytočne stratíte čas a peniaze a na kúpnej cene sa to prakticky neodzrkadlí.

Minimálna rekonštrukcia by mala zahŕňať opravy viditeľných chýb, výmena kvapkajúcich vodovodných batérií, leštenie a lakovanie zájdených parkiet Ak je možnosť vymaľovať celý byt nanovo, odporúča sa biela farba, ktorá byt prejasní a prečistí.

V prípade, že sa rozhodnete pre možné úpravy bytu, netreba zabúdať na kvalitu. Inak je to vo výslednom efekte na škodu. Ak ste si neistý, čo sa týka Vašej nehnuteľnosti, či potrebuje rekonštrukciu, alebo nie, určite sa poraďte s odborníkom z realitnej kancelárie, ktorý má skúsenosti a pohybuje sa na trhu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK

V hre je preukaz MAXI KLASIK a prestíž!

Dizajn exteriéru nových jednotiek môžu navrhnúť samotní cestujúci (vizualizácia).
Tlačové správy

Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci

Využívate veľkonočné voľné dni na cestovanie? Tieto destinácie sú práve v kurze.

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch