SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Profesia realitný maklér. Akadémia NARKS a kurzy

Vzdelávanie a odbornú prípravu pre realitných maklérov poskytujú dlhoročne profesionáli NARKS (lektori, odborníci a pedagógovia)

NARKS pomáha záujmcom v ich ceste za realitnou profesiou, teda ako sa stať realitným maklérom. Toto významné poslanie je u NARKS otázkou vytvárania podmienok pre kvalitnú výuku a prípravu, ktorými sa snaží o zvyšovanie profesionality a kvality realitných služieb na slovenskom trhu. Realitné kurzy NARKS sa zameriavajú na základnú prípravu, ako aj rozširovanie už získaných vedomostí špeciálne zameranými školeniami. Ďalšou významnou aktivitou stavovskej organizácie realitných kancelárií je spolupráca so strednými a vysokými školami a univerzitami a príprava odborných konferencií a prednášok.

Ponuka kurzov

Zo širokej ponuky kurzov si vyberie každý záujemca o kvalitné realitné vzdelanie. Základné kurzy sú nasledovné: "Ako úspešne začať v realitách", "Kataster nehnuteľností", " Pozemkové právo", "Nájom a prenájom bytov a nebytových priestorov", "Účtovníctvo a dane v realitách", "Exkluzívny nábor nehnuteľností do ponuky"... Ďalšie kurzy sa venujú dôležitým témam ako sú legislatíva a dane, ochrana osobných údajov, boj proti praniu špinavých peňazí (realitné kancelárie sú povinné mať vypracované potrebné dokumenty zo zákona). Medzi tie, ktoré rozširujú zručnosti a osobnostné schopnosti patria "Komunikácia a sebavedomie úspešného realitného makléra", "Tvorba realitnej fotografie", soft-skills a hard-skills školenia. Kalendár aktuálnych školení tu.

E-learning

Dôležitou súčasťou prípravy je aj dostupný e-learning, ktorý umožňuje učenie z pohodlia domova a získanie vemostí z potrebných zákonov slovenskej legislatívy v realitách. Je odporúčaný ako právny základ pre výkon realitného sprostredkovania. V systéme máme je viac ako 1500 otázok z praxe - podľa toho, či sa jedná o prípravu makléra alebo manažéra realitnej kancelárie.

Prečo je ideálne učiť sa od realitných profesionálov?

Často sa stretávame s otázkou, kde možno získať napríklad kvalitné školské vzdelanie pre realitných maklérov. Aj vďaka iniciatívnym členom z našej asociácie sme nesmierne hrdí na to, že naši zástupcovia v rámci duálneho vzdelávania pomáhaju novej generácii mladých realitných maklérov s ich prípravou na stredných odborných a vysokých školách. Okrem toho poskytujú pre študentov členské realitné kancelárie možnosť praxe vo svojich prevádzkach. Je to výnimočná príležitosť získať cenné skúsenosti priamo pri reálnej práci.

Kurzy Akadémie NARKS.

Univerzity s realitným zameraním

Spolupráca stavovskej organizácie s kvalitnými školami má veľký prínos pre budúcnosť. Realitní profesionáli NARKS prednášajú na školách, ako je Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) na Fakulte práva, a tiež na univerzitách najdôležitejších pre slovenské hospodárstvo, a to Ekonomickej univerzite a Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.Vďaka dlhoročnej spolupráci s Ekonomickou univerzitou NARKS prispieva k vzdelávaniu viac ako 100 študentov v predmete Realitné maklérstvo ročne.Je to najdlhšie trvajúca akademická spolupráca v oblasti realitného vzdelávania na Slovensku.

So Slovenskou technickou univerzitou sa nadviazala spolupráca v inej oblasti len nedávno. Jedná sa o realitný manažment. Je to ďalší úspešný a jedinečný krok k získaniu najvyššieho možného vzdelania v oblasti realít a realitného trhu v Slovenskej republike, ktorý je doložený významným akademickým titulom.

Realitná akadémia NARKS

NARKS organizuje ucelený systém realitného vzdelávania a poskytuje praktické kurzy pre realitných maklérov už viac ako 25 rokov na trhu. Unikátnosťou vzdelávania NARKS je to, že jej školitelia a lektori sú profesionáli priamo z praxe s cennými dlhoročnými skúsenosťami v realitnom svete(realitní makléri, geodeti, pra­covníci katastra, realitní právnici, bankoví a hypotékani špecialisti a pod.).V súčasnosti poskytuje tiež odbornú prípravu pre profesiu realitného makléra - v rámci celoživotného vzdelávania (mimoškolsky), licenčné testy NARKS a e-learning.

Profesijný kurz "Realitný maklér"

Je samostatným akreditovaným kurzom pre profesiuREALITNÝ MAKLÉR na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pod číslom akreditácie “POA 3538/2017/56/1". Tento vzdelávací program tu dlhodobo chýbal a je určený tým, ktorí ukončili formálne vzdelanie (minimálne stredoškolské s maturitou) a chcú získať potrebné znalosti práce pre realitných profesionálov.

NARKS presadzuje, aby tento kurz bol jednou z podmienok pre výkon realitnej profesie. Účelom je zvyšovanie kvalifikácie realitných maklérov na Slovensku. Akreditovaný kurz je unikátny – je prvým a aktuálne jediným kurzom tohto druhu a rozsahu u nás. Akreditáciu získal už v roku 2017. Zabezpečuje ho stavovská organizácia, čiže nespadá pod komerčnú spoločnosť alebo podnikateľa. Je iniciatívou a právom pre profesionálov mať nezávislú vzdelávaciu platformu, ktorej prvoradou úlohou je odborná príprava. Preverte si preto dobre, kto vzdelávací kurz poskytuje. Ak sa neviete rozhodnúť do akej vzdelávacej prípravy investovať, v Akadémii NARKS si môžete byť istí kvalitou prípravy a tým, že získané finančné prostriedky budú ďalej použité na hájenie záujmov realitných kancelárií, realitných maklérov a v ich prospech.

Licencie pre realitných maklérov a kancelárie

Pre realitné kancelárie a maklérov predstavuje licencia spôsob ako preukázať svoje profesionálne vedomosti a odbornosť v realitnom podnikaní. Platná licencia sa stáva osvedčením pre verejnosť aj potenciálnych klientov. Licencie pre realitné kancelárie a maklérov vydáva NARKS na základe absolvovania odborného testu,ktorému predchádza príprava formou e-learningu. Licencované realitné kancelárie sú zverejnené v špeciálnom registri licencovaných subjektov na www.narks.sk/Licencie-narks.

Kontakt

REALITNÁ AKADÉMIA

Web stránka: akademia.narks.sk
E-mail:vzdelavanie@narks.sk
Telefón: 0902 952 454

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh

Helske vyrába na Spiši stopercentný slovenský produkt.

Tlačové správy

Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka

Krásny, ale chudobný kraj, hladová dolina, východ, kde nič nie je.

Tlačové správy

Zlaďte vaše šperky s jeseňou

Inšpirujte sa jeseňou! Siahnite po šperkoch v zlatých odtieňoch pripomínajúcich jesennú prírodu alebo sa ozdobte padajúcim lístím.