SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Dotácie stlačili cenu ekologických Volkswagenov na minimum

Schéma dotácií na ekologické automobily je už známa. Volkswagen k dotáciám prihadzuje ešte svoje vlastné zvýhodnenia.

Výsledné ceny sú vskutku zaujímavé.

Presné informácie o dotáciách pre ekologické automobily pre rok 2020 sú už vonku. Týkajú sa hneď niekoľkých modelov Volkswagenu. Čo to znamená v reálnych číslach?

Pre plug-in hybridy je k dispozícii dotácia vo výške 5 000 €. Týka sa to modelov Volkswagen Passat GTE. Dodajme, že na tento model ponúka vlastný eco-bonus aj samotný Volkswagen, a to tiež v hodnote 5 000 €. Jeho cena sa tak začína na úrovni 40 940 € (Passat Variant GTE 42 630 €) a od tejto si v prípade úspešného získania dotácie môžete odrátať ďalších päť tisíc. Ak budete mať šťastie a finančné zdroje budú vtedy ešte k dispozícii, môžete túto dotáciu získať aj na nový VW Golf GTE a Golf eHybrid. Ich ceny však ešte nepoznáme.

Dotácia na elektromobil je vyššia – jej hodnota je až 8 000 €. Nedávno inovovaný VW e-up! tak môžete získať za mimoriadne zaujímavý cenu. Volkswagen naň totiž ponúka aj vlastný eco-bonus o výške 4 200 €. Základná cena auta vybaveného systémom Lane Assist, automatickou klimatizáciou, vyhrievanými sedadlami, tempomatom, parkovacími senzormi, cúvacou kamerou, bluetooth pripojením a dojazdom 260 km podľa WLTP klesla na 17 970 €. So štátnou dotáciou klesne cena tohto elektromobilu pod magickú hranicu 10 000 €! Praktický e-Golf má eco-bonus ešte vyšší – až 5 000 €. Jeho základná cena, ktorá zahŕňa aj ozaj bohatú výbavu, sa tak začína bez dotácie na hranici 27 990 €. S ňou sa s konečnou cenou dostanete pod hranicu 20 000 €.

Dohady, že štátne dotácie sa budú týkať aj áut na plyn, sa nepotvrdili. Našťastie, Volkswagen na tieto modely nezabudol a ponúka na model Golf + Golf Variant TGI ponúka vlastný eco-bonus vo výške 2 500 €. Na model Polo TGI a eco up! sa zas vzťahuje Innovation bonus vo výške 700, resp. 500 €.

Na záver pripomeňme, že dotácie sa týkajú iba nových automobilov s cenovkou do 50 000 € s DPH, ktoré sa nefinancujú cez leasing. Dotáciu môžete získať až kým sa nevyčerpajú na ňu štátom alokované finančné prostriedky. Eco-bonusy Volkswagenu je možné uplatniť pri objednaní vozidla do výroby do 20. 12. 2019. Takže ak ste si chceli kúpiť auto s alternatívnym pohonom, je čas sa poponáhľať! Pre istotu...

Viac informácii zo sveta volkswagenu nájdete na stránke www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 13 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu