SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Odneste si domov hviezdy motoršportu

Na čerpacie stanice Shell dorazili modely pretekárskych áut hviezdnych tímov

Patríte k tým, ktorí si občas pozrú novinky zo sveta motoršportu alebo k zanieteným fanúšikom niektorej z nasledujúcej série pretekov? Potom vám určite budú známe tieto tímy a ich pretekárske autá. Aj keď súťažia na rozličných okruhoch a terénoch, spája ich jedno – partnerstvo so Shell. Vďaka nemu môžete počas tohto leta na čerpacích staniciach zozbierať celú kolekciu modelov Shell Motorsport.

Vášeň pre motoršport zdieľa spoločnosť Shell už niekoľko desaťročí. Najdlhšie technologické partnerstvo zdieľa s tímom Scuderia Ferrari, ktoré tento rok trvá už 70 rokov. Okrem najslávnejšieho technického partnerstva v rámci súťaže formula 1 je však Shell hrdý aj na partnerstvá, ktoré buduje v ostatných motoršportových sériách. Vďaka nim môžu byť produkty Shell podrobované tým najťažším zaťažkávajúcim skúškam a k zákazníkom sa dostanú v tej najvyššej kvalite.

BMW M4

Najväčším testom pre auto a jeho šoféra je rely, kde tím bojuje o víťazstvo na všetkých druhoch terénu. Pravidlo jedného motora pre celú sériu DTM znamená pre zákazníkov Shellu jednu zásadnú vec - pretekársky olej Shell Helix Ultra je v motoroch BMW M4 otestovaný naozaj dôkladne! Môžete sa naň spoľahnúť rovnako ako jazdci divízie BMW M Motorsport. Technické partnerstvo Shellu a BMW v pretekoch DTM trvá od roku 2015 a od toho istého roku sú palivá Shell V-Power odporúčaným palivom pre autá značky BMW.


HYUNDAI i20 COUPE

Spolupráca Shellu a Hyundai začala v roku 2005. Keď sa tím Hyundai Motorsport rozhodol v roku 2014 vrátiť do súťaže World Rally Championship, šli do toho spolu.

NISSAN Gen 2 car

Najnovším motoršportovým partnerstvom je Nissan, ktorý vo formule E debutoval v sezóne 2018/2019. Do sezóny 6 vstúpil Nissan s E formulou Gen 2, ktorá má výkon 250 Kw a dokáže zrýchliť z 0 na 100 kph za 2,8 sekúnd. So svojou najväčšou rýchlosťou 280 kph rozprúdi do žíl skutočný adrenalín. Vďaka tomuto partnerstvu môže Shell vyvíjať vlastné produkty v oblasti e-mobility. Výsledkom je napríklad vlastný koncept nabíjacích staníc Shell Recharge a mazivá pre elektromobily Shell E-Fluids, ktoré vďaka zníženiu trenia v motore a zamedzenia tvorbe korózie predlžujú jeho životnosť.

FORD MUSTANG GT

Team Penske je americká profesionálna motoršportová organizácia, ktorá má pod sebou tímy pretekajúce v piatich kategóriách profesionálnych automobilových pretekov. V dvoch z nich v sérii NASCAR a Australia Supercars Championships má Shell s tímami sponzorské partnerstvo. A práve vďaka nemu si môžete vzrušujúci svet motoršportu vychutnať aj doma s týmito dvoma modelmi.
Modely z kolekcie Shell Motorsport sú na čerpacích staniciach dostupné od 13.7. do 20.9. alebo do vypredania zásob. Stačí nazbierať 5 samolepiek, vybrať si jeden z naťahovacích modelov s doplatkom 2,49 eura alebo formulu s doplatkom 9,99 eur, ktorá je však dostupná len pre členov Shell ClubSmart. Oproti ostatným modelom je výnimočná tým, že ju môžete pomocou Bluetooth spárovať so svojím telefónom a ovládať ju na diaľku. Viac o kampani sa dozviete tu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 1 h

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 16 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


16 h
SkryťZatvoriť reklamu