SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Najmenej sa infarktu obáva východ. Najviac Bratislavský kraj

Až 51 % obyvateľov Prešovského a Košického kraja, sa zaoberá srdcovocievnymi ochoreniami. V Bratislavskom kraji je to až 67 %.

Z celoslovenského hľadiska sa pri poistení obáva napríklad infarktu, operácie aorty, bypasu, ... 55 %Z celoslovenského hľadiska sa pri poistení obáva napríklad infarktu, operácie aorty, bypasu, ... 55 %

Takmer 51 % obyvateľov Prešovského a Košického kraja, ktorí sa chcú poistiť voči vážnym chorobám, sa zaoberá srdcovocievnymi ochoreniami. V Bratislavskom kraji je to až 67 %. Z celoslovenského hľadiska sa pri poistení obáva napríklad infarktu, operácie aorty, bypasu, ... 55 % ľudí. Jedným z dôvodov môže byť odlišný životný štýl.

Životné poistenie sme dizajnovali tak, aby si záujemcovia mohli nastaviť aj jednotlivé skupiny kritických chorôb, voči ktorým sa chcú poistiť. Práve z týchto požiadaviek vedia naši analytici zistiť, z ktorých chorôb majú jednotlivé regióny najväčšie obavy,“ vysvetľuje Marian Hrotka, člen predstavenstva Wüstenrot poisťovne.

Prešov a Košice

V tomto prípade Wüstenrot poisťovňa analyzovala obavy Slovákov z jednej skupiny vážnych chorôb - srdcovocievnych ochorení a výsledky porovnala medzi jednotlivými regiónmi. Najmenej sa o svoje srdce obávajú ľudia v Prešovskom a Košickom kraji, kde pozornosť srdcovocievnym ochoreniam venuje 51 % záujemcov o poistenie chorôb v rámci životnej poistky.

Naopak, najviac sa srdcovocievnych ochorení obávajú ľudia na opačnom konci Slovenska. V Bratislavskom a Nitrianskom kraji sa rizikami, ktoré súvisia so srdcom, zaoberajú takmer dve tretiny záujemcov o poistenie vážnych ochorení. V oboch krajoch chce poistenie pre prípad infarktu a obdobných zdravotných problémov až 67 % ľudí.

Odlišný životný štýl

„To je o 12 percentuálnych bodov nad celoslovenským priemerom. Zvýšený záujem obyvateľov týchto regiónov o poistenie rizík srdcovocievnych chorôb možno pripísať aj mierne odlišnému životnému štýlu či inému stresovému faktoru,“ predpokladá Zuzana Adamcová, analytička skupiny Wüstenrot.

Analytici Wüstenrot si posvietili na niekoľkotisícovú vzorku požiadaviek záujemcov o životné poistenie z celého Slovenska. Analyzované požiadavky boli zozbierané od marca 2019 do novembra 2020 tak, aby mali maximálnu výpovednú hodnotu. Zohľadňovali sa aj počty záujemcov o životné poistenie v jednotlivých regiónoch.

„No napríklad medzi Košickým a Bratislavským krajom, kde nám vyskočili najväčšie rozdiely, nepanujú v počtoch za dané obdobie zásadné odchýlky, ktoré by mohli ovplyvniť celkové porovnanie,“ uzavrela Adamcová.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


2 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu