SME
Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Aké by to bolo, keby emócie boli zakázané?

  • To je téma pripravovaného seriálu „RPM“, ktorého koproducentmi sú CUPRA, Vince Gerardis, Infinito Studios a Startling Media
  • Sci-fi seriál, odohrávajúci sa v roku 2101, ktorý vytvoril Albert Uría, ukazuje spoločnosť kde sú emócie zakázané a skupina rebelov bojuje o prebudenie humanity
  • Natalia Reyes, Eduard Fernández a Juana Acosta tvoria obsadenie tejto produkcie, v ktorej hrá hlavnú úlohu CUPRA e-Racer
Načítavam video...

Čo by sa stalo, keby v budúcnosti boli emócie zakázané? To je námet RPM, nového sci-fi seriálu, na ktorého produkcii sa podieľajú Infinito Studios, Startling Media a CUPRA, ako aj Vince Gerardis, výkonný koproducent kultového seriálu Game of Thrones (Hra o tróny). Táto produkcia, ktorá je momentálne v štátu prípravy, bude mať 11 epizód v prvej sérii. Prvý teaser bol predstavený exkluzívne na digitálnom podujatí pri príležitosti osláv 3. narodenín značky CUPRA.

Otáčky za minútu

V roku 2101 visí nad Barcelonou oblak toxickej hmly. Mesto je teraz temným miestom. Temnota sa čoraz viac prejavuje aj v ľuďoch: všetky emócie sú zakázané a kontroluje ich niekoľko vybraných jedincov. No existuje skupina rebelov, ktorí odmietajú tieto podmienky a vzdorujú autoritám adrenalínom. Sú to „RPM’s“ a používajú automobily z minulej éry s ktorými súťažia na nelegálnych pretekoch. Ich misia? Prebudenie humanity.

Vzrušenie z jazdy

Titul seriálu je jasný. „Volá sa RPM podľa skratky označujúcej počet otáčok automobilových motorov za minútu, no súčasne vypovedá aj o emocionálnej revolúcii, pocite života sprostredkovaného jazdou a o snahe rebelov cítiť sa ako ľudia,“ hovorí tvorca a režisér seriálu Albert Uría. V tomto zmysle hrá CUPRA kľúčovú rolu pri napĺňaní misie „RPM’s“. „Naše automobily teraz aj v budúcnosti budú vždy obraňovať tézu, že jazda je emóciou. To je dokonale v súlade s filozofiou CUPRA,“ vysvetľuje Antonino Labate, riaditeľ CUPRA pre stratégiu a rozvoj. Dodáva: „Sme z jedného cesta, lebo máme príjemné pocity počas jazdy a autá sú veľmi dôležité pre tieto emócie. Technológia bez emócií je niečo, čo nám nedáva zmysel.“ Preto hrdinka seriálu, ktorú hrá Natalia Reyes, jazdí na CUPRA e-Racer, prvom okruhovom cestovnom pretekovom automobile na svete.

Dystopická budúcnosť?

redpokladá sa, že o niekoľko rokov budú technologické implantáty bežným riešením na zlepšenie nášho zdravia, pohodlia a konektivity. No v seriáli RPM technológia kontroluje humanitu. Albert Uría hovorí, že príbeh seriálu „je koncipovaný ako projekcia s ohľadom na umelú inteligenciu; sociologickou, neurologickou a antropologickou štúdiou sme odhadli, kde by sme boli za 80 - 100 rokov.“ V tomto scenári bez emócií, „iba skupina RPMs môže zachrániť svet; sú

to jediní ľudia z budúcnosti, ktorí sa dokážu prepojiť s našim súčasným svetom,“ hovorí režisér.

Game of Thrones a cena Goya awards.

Tvorcom seriálu je španielsky režisér, scenárista a producent Albert Uría (Maradona, Sueño Bendito; Amazon Prime) a na réžii trailera sa spolupodieľal aj Daniel Posada (El Chapo a Tijuana, Netflix Originals). Výkonnými producentmi seriálu sú Oriol Uría (Maradona, Sueño Bendito; Amazon Prime) a Vince Gerardis (Game of Thrones, HBO), koproducentom je automobilová značka CUPRA. Do seriálu boli obsadení poprední herci ako Natalia Reyes (Terminator), Eduard Fernández (30 Coins) a herečka Juana Acosta, nominovaná na cenu Goya. Hudbu k traileru, ktorú skomponoval Toni M. Mir, nahral Bukureštský symfonický orchester.

„Skutočná inovácia nemôže existovať bez spochybňovania a posúvania hraníc existujúcich konvencií. To je náš duch a to, čo nás vedie k redefinovaniu očakávaní schopností súčasnej značky. Preto sme sa pustili do tohto projektu a verím, že bude mať veľmi pozitívnu odozvu,“ rekapituluje Ignacio Prieto, šéf marketingu CUPRA.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Štart Driveramy prichádza vo chvíli, kedy predaje ojazdených vozidiel lámu rekordy.


6 h

Čo je správne jesť pred tréningom a čo jesť po cvičení? Poradíme vám, prečo by ste mali siahnuť po 100 % smoothie a šťavách.


7 h

Malým zázrakom by sa na Slovensku dala nazvať už samotná novopostavená škola v Banskej Štiavnici. Táto má však oveľa viac divov.


11 h