SME
Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Volkswagen Taigo chce, aby ste sa doňho zaľúbili

Chutný kompaktný crossover-kupé má všetky správne ingrediencie, ktoré vás chytia za srdce.

Za ľúbivým zovňajškom sa však skrývajú aj pokročilé technológie.

Platforma MQB A0 ešte nepovedala svoje posledné slovo. Čerstvo sa totiž stala základom pre ďalší model Volkswagenu. Tentoraz ide o štýlový crossover so splývajúcou zadnou časťou, ktorý obsahuje všetko, čo majú moderní motoristi radi: výnimočný dizajn, asertívne línie, moderný svetelný podpis vďaka LED technológii, plastové lemy karosérie, vyšší podvozok a s ním spojená aj vyššia pozícia sedenia za volantom. Pripočítajme k tomu technológie na bezdrôtové prepojenie auta so smartfónom, online služby a široký zástup užitočných asistenčných systémov, a dostaneme auto, ktoré je predurčené na to, aby bolo predajným hitom. Ak sa chcete rýchlo dozvedieť všetko podstatné, pozrite si toto video z dielne Volkswagen Slovensko.

Podobne ako model T-Cross, na ktorom je Taigo do veľkej miery založené, ani tu nepotrebujete pohon 4 × 4, aby ste si ho vedeli vychutnať naplno. Radšej pútavý dizajn a dobré pohonné jednotky, pričom jedna z nich môže byť dokonca 1,5-litrový štvorvalec s výkonom až 110 kW (150 k). Samozrejmosťou je, že sa v ponuke nachádza aj dvojspojková automatická prevodovka DSG. Takže sa nemusíte starať o to, čo robí vaša ľavá noha a v preplnenej mestskej premávke sa môžete uvoľniť.

Uvoľniť sa môžete ešte viac, ak si objednáte systém Travel Assist. Ten umožňuje čiastočne autonómnu jazdu až do rýchlosti 210 km/h, pričom v dopravných zápchach zvláda aj stop & go situácie. To znamená, že vie za autom pred vami úplne zastaviť a do istého času sa aj plne autonómne rozbehne. Travel Assist sa pritom neriadi len autami pred vami, ale aj mapovými podkladmi a rýchlosť auta prispôsobuje predpisom a dokonca aj profilu cesty.

Vtedy si už môžete naplno vychutnávať palubnú zábavu, o ktorú sa stará systém MIB 3.1 s až 9,2-palcovou obrazovkou. Podporuje bezdrôtovú konektivitu nielen pre systém Apple CarPlay, ale aj Android Auto. S tým ide ruka v ruke možnosť objednať si bezdrôtovú nabíjačku na smartfóny, aby ste mohli káble úplne vypustiť z hlavy.

Neustále digitálne prepojenie auta s okolitým svetom má na starosti eSIM karta, vďaka ktorej môžete využívať užitočné služby napríklad online dopravného spravodajstva, alebo môžete tankovať na najlacnejšej čerpacej stanici v okolí.

S modelom Volkswagen Taigo si teda zaručene vybudujete vzťah nielen pre to, ako dobre vyzerá, ale aj pre to, že je to spoľahlivý a užitočný spoločník.

Pre viac informácií, zaujímavých článkov, noviniek a fotografií navštívte www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vedeli ste, že vypínače a zásuvky môžu aktívne prispievať k väčšej domácej hygiene?


22 h

Vyžaduje vaša prevádzka zvýšenie produktivity a efektívnosti práce?


23 h

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


24. sep
Skryť Zatvoriť reklamu