SME
Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Zarobte na peniazoch lepšie ako v banke

Slováci sú v narábaní s peniazmi jedným z najhorších národov v rámci 27 krajín Európskej únie.

Investovanie. Investovanie. (Zdroj: Dreamstime)

Podľa Národnej banky Slovenska držíme na bežných či termínovaných účtoch v bankách takmer 42 miliárd eur. Pri takmer nulovom úročení ale tieto peniaze nepracujú, v zásade sa znehodnocujú a na konci dňa majú menšiu hodnotu ako na začiatku. Neinvestovať za takýchto podmienok znamená prerábať. Preto je vhodné vybrať si na finančnom trhu produkty, ktoré minimálne ochránia úspory pred infláciou a prinajlepšom ich aspoň mierne zhodnotia.

Inflácia je jav v ekonomike, pri ktorom dochádza k všeobecnému rastu cien a zníženiu kúpnej sily peňazí. Zjednodušene povedané, za tie isté výrobky alebo služby zaplatíme viac. Alebo naopak, za ten istý objem peňazí si môžeme dovoliť kúpiť menej výrobkov alebo služieb.

Inflácia ovplyvňuje aj naše úspory. Peniaze, ktoré máme odložené v bankách, sa pod vplyvom inflácie postupne znehodnocujú. Dôvodom sú nulové alebo takmer nulové úrokové sadzby, ktorými sú úročené vklady domácností. Aby sa peniaze na účtoch neznehodnocovali je potrebné, aby úroky na termínovaných účtoch boli minimálne rovnaké, ak nie vyššie, ako inflácia. Tá pritom v júli dosiahla hodnotu 2,9 percent.

V takýchto podmienkach by každý, kto chce aspoň uchovať kúpnu silu svojich peňazí, mal začať s ich investovaním. Tým, ktorí majú k dispozícii minimálne ročný investičný horizont a očakávajú vyšší výnos ako je miera inflácie, prináša investičná skupina Proxenta hneď niekoľko atraktívnych investičných riešení.

Investovanie so skupinou Proxenta

Ponuka investičných produktov Proxenty zahŕňa cenné papiere splatné v horizonte jedného až desiatich rokov, s fixne stanoveným alebo s očakávaným výnosom. Výnosy pritom môžu byť vyplácané priebežne alebo jednorazovo po ukončení projektu. Aktuálne sa fixný výnos v Proxente pohybuje od 6 % do 8 % p. a. v závislosti od splatnosti.

Proxenta ponúka svojim investorom aj možnosť priameho akcionárskeho vstupu do vybraných projektov. Podmienkou je minimálne trojročný investičný horizont a investícia v objeme od 100 000 eur. V týchto prípadoch sa výška výnosov odvíja od hospodárskych výsledkov daných projektov, pri ktorých sa očakáva až dvojciferné percentuálne zhodnotenie.

Kto je Proxenta?

Proxenta je úspešná investičná skupina, ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 2009. Špecializuje sa na investície v realitnom developmente, potravinárskej výrobe a nájomných realitách. Podľa The Slovak Spectator patrí Proxenta medzi najväčších rezidenčných developerov na slovenskom trhu. Za rok 2021 jej v rebríčku najväčších rezidenčných developerov patrí siedme miesto. Viac o skupine Proxenta, jej produktoch a aktivitách sa dočítate na stránkewww.proxenta.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vedeli ste, že vypínače a zásuvky môžu aktívne prispievať k väčšej domácej hygiene?


24 h

Vyžaduje vaša prevádzka zvýšenie produktivity a efektívnosti práce?


25. sep

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


24. sep
Skryť Zatvoriť reklamu