SME
Utorok, 17. máj, 2022 | Meniny má Gizela

Až 70 % detských poistných udalostí predstavujú úrazy

Každá desiata škodová udalosť nahlásená v rámci rizikového životného poistenia sa týka detí klientov

V poistných udalostiach detí dlhodobo dominujú úrazy. Zranenia maloletých tvoria vyše 70 percent všetkých škôd, ktoré rodičia za posledné dva roky nahlásili. Najúrazovejšími mesiacmi sú júl a august. Naopak, najmenej úrazov detí poisťovňa eviduje v marci.

Zlomeniny, popáleniny, pomliaždeniny a ďalšie zranenia detí patria medzi najčastejšie dôvody, pre ktoré sa ich rodičia v rokoch 2020 a 2021 obrátili na poisťovňu Wüstenrot. Z celkového počtu nahlásených škodových udalostí tvorili 70 percent. Zvyšných 30 percent predstavovali hospitalizácie, chirurgické zákroky či diagnostika vážnejších ochorení.

„Dominanciu úrazov pri deťoch klientov vnímame dlhodobo. Ich zastúpenie sa v rámci všetkých poistných krytí týkajúcich sa detí klientov medziročne líši len minimálne. Napríklad v roku 2021 počet nahlásených úrazov detí medziročne klesol len o tri percentá,“ hovorí Dušan Šrámek, vedúci oddelenia underwritingu a likvidácie v životnom poistení

Najviac zranení detí klienti nahlasujú počas prázdnin. Na júl a august pripadá až 23 percent všetkých úrazov. Za nimi nasleduje mesiac máj. Naopak, najbezpečnejším mesiacom podľa počtu nahlásených úrazových poistných udalostí je marec. V marci poisťovňa eviduje len 5,5 percenta zo všetkých detských úrazov.

„V posledných dvoch rokoch evidujeme vyšší záujem využívať všetky možnosti rizikového životného poistenia, vrátane poistných krytí detí. Úrazy, vážnejšie ochorenia či hospitalizácie detí klientov dokonca predstavovali takmer každú desiatu škodovú udalosť nahlásenú v rámci rizikového životného poistenia,“ pokračuje Dušan Šrámek.

V prípade rizikového životného poistenia klient môže získať poistenie svojich detí. Poistné krytie v prípade poisťovne Wüstenrot sa týka celkovo jedenástich poistných rizík.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Hypoglykémia je u diabetikov „bežná“, nepredvídateľná a potenciálne nebezpečná komplikácia inzulínovej liečby.


8 h

Nová verzia softvéru pre rodinu modelov ID prináša rýchlejšie nabíjanie, vyšší dojazd, vylepšenú navigáciu a veľa ďalších funkcií.


INZERCIA 20 h
Jiří Procházka.

Jiří Procházka, jeden z najlepších bojovníkov MMA súčasnosti, sa stal novým globálnym ambasádorom spoločnosti XTB.


16. máj
SkryťZatvoriť reklamu