SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Akcie slovensko-kubánskeho projektu Proxcor narastú v máji o 12%

Skupina Proxenta je jediná spoločnosť zo Slovenska a iba desiata spoločnosť vo svete, ktorá podniká na Kube v potravinárstve.

V slovensko-kubánskom závode na výrobu cukroviniek Proxcor vrcholí v týchto dňoch inštalácia výrobných technológií, ktorá prebieha takmer nepretržite už od jesene minulého roka. Poslednou fázou pred oficiálnym spustením výroby je jej skúšobná prevádzka. Počas nej už vyrobili v závode prvé prototypy budúcich výrobkov.

"Mám obrovskú radosť, že sa našim kolegom podarilo úspešne otestovať linku na výrobu oblátok, čím sa zavŕšil proces jej inštalácie. V tejto chvíli už nič nebráni tomu, aby sme v priebehu najbližších týždňov spustili výrobu do ostrej prevádzky," povedal Pavol Kožík, majiteľ a generálny riaditeľ skupiny Proxenta, počas krátkeho príhovoru smerom k akcionárom spoločnosti. V prvej fáze výroby bude Proxcor na Kube vyrábať oblátky a sušienky, neskôr sa výroba rozšíri aj o cukríky a raňajkové cereálie.

Okrem spustenia výroby čaká kubánsky projekt v najbližších týždňoch aj ďalší významný míľnik." Dovoz a inštalácia výrobných technológií sú okamihom, kedy akcie tohto projektu čaká prvé z plánovaných precenení. Presná cena jednej akcie bude známa na konci apríla, už dnes však môžem potvrdiť, že ich hodnota vzrastie minimálne o 12 až 15 percent," vyhlásil Kožík a dodal, že k preceneniu akcií dôjde začiatkom mája 2022.

Načítavam video...

Zmluvu o založení spoločného slovensko-kubánskeho podniku Proxcor podpísala s kubánskou vládou Proxenta ešte v roku 2019. Vďaka vlastníctvu 51 percent akcií sa Proxenta stala väčšinovým vlastníkom Proxcoru. Zvyšných 49 percent akcií vlastní kubánsky štát zastúpený spoločnosťou Coralsa. Proxenta sa tak stala jedinou spoločnosťou zo Slovenska a iba desiatou spoločnosťou vo svete, ktorá podniká na Kube v sektore potravinárstva. V podobnom modeli podniká na Kube napríklad švajčiarsky koncern Nestlé, ktorý sa prostredníctvom spoločného podniku CORALAC S.A. venuje výrobe balenej vody a nealko nápojov. V súčasnosti tiež stavia na Kube ďalší závod, v ktorom plánuje vyrábať cereálne tyčinky, instantnú kávu či práškové nápoje.

Všetky informácie o aktivitách skupiny Proxenta a investičných príležitostiach sú dostupné na stránke www.proxenta.sk alebo na adrese info@proxenta.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


12 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


12 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu