SME
Utorok, 17. september, 2019 | Meniny má Olympia
INZERCIA

Zimné olympijské hry mládeže z prvej ruky!

Lukáš Kendra, študent strednej školy, mapuje dianie priamo v Innsbrucku.

Prvé zimné olympijské hry mládeže v Innsbrucku majú za sebou tretí súťažný deň. Mladí slovenskí olympionici zasiahli do bojov o medaily už od počiatočného okamihu, no zatiaľ neúspešne. Prvá vážna šanca prišla spolu s vystúpením našej talentovanej lyžiarky, Petry Vlhovej (majsterka sveta v obrovskom slalome mladších junioriek), ktorú delila od zisku medaily len jedna stotina sekundy. Predstavili sa aj mladí slovenskí biatlonisti : Ivona Fialková skončila v elitnej desiatke. Nádejne to mal našliapnuté aj Ondrej Kozstolanyi, no nakoniec skončil iba 41.

Na tejto olympiáde však nie sú prioritou výkony, ale zážitky. "Tieto hry existujú pre vás! Prišli ste sem nielen preto, aby ste súťažili medzi sebou, ale aj aby ste sa učili od seba navzájom. Dnes vstupujete do olympijského sveta ako budúca generácia športovcov. Reprezentujete naše nádeje do budúcnosti. Máte šancu stať sa ozajstnými šampiónmi nielen získavaním medailí, ale aj správaním sa ako olympionici. Rozvíjajte svoju výnimočnosť, ale súťažte tak, aby ste sa správali priateľsky a s rešpektom voči svojim súperom. Odmietajte doping a iné ,skratky´, ktorými podvádzate ako sami seba, tak aj ostatných,“ poukázal Jacques Rogge, prezident MOV.

Prvenstvo v kráse majú slovenské hokejistky

Nedarí sa zatiaľ slovenským hokejistkám, ktoré prehrali aj v druhom zápase. Na nemeckú bránu vystrelili iba trikrát, za to ich súperky až 66-krát a 8 striel skončilo v našej bráne. Slovenkám však patrí iné prvenstvo, a to v kráse. V ankete, do ktorej sa zapojili hokejisti, práve oni prevalcovali ostatné dievčenské tímy a boli vyhodnotené ako najkrajšie hokejistky olympijského turnaja.

Správy priamo z Innsbrucku od mladej slovenskej novinárskej nádeje Lukáša Kendru vám prináša spoločnosť P&G(1) a Neopublic.


(1) Spoločnosť P&G, ktorá stojí za značkami ako Pampers, Pantene Pro-V, Always, Ariel, Tide či Head & Shoulders, bude aj na Slovensku podporovať mládežnícky šport prostredníctvom rôznych programov a podujatí. „Pre spoločnosť P&G znamená toto partnerstvo spojenie nášho úsilia, ktorým je zlepšovať životy ľudí, s cieľom olympijského hnutia, ktorým je vybudovať lepší svet prostredníctvom športu,“ Martin Tomovčík, zástupca spoločnosti Procter & Gamble pre Slovenskú republiku.
Program partnerskej spolupráce spoločnosti P&G a Slovenského olympijského výboru odštartoval v januári 2012, spolu s celonárodným prieskumom, ktorého cieľom bude posúdiť prístup ľudí k športu a jeho vplyv na budúci vývin detí a mládeže na Slovensku. V spolupráci so Slovenským olympijským výborom bude spoločnosť P&G organizovať letný tábor pre deti, ktorý im umožní športovať a osvojiť si myšlienky olympiády.


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce

Spoločnosť dm drogerie markt pokračuje už piaty rok v najväčšej iniciatíve na podporu dobrovoľníctva pod názvom dm {spoločne}.

Tlačové správy

Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!

Na frankfurtskom autosalóne sa predstavil nový model Volkswagenu, ktorý je pre značku jedným z najdôležitejších v histórii.

Tlačové správy

Na hrúbke záleží. Aj dva centimetre rozhodujú

Stále viac sa hovorí o vplyve vnútorného vzduchu a stavebných materiálov na naše zdravie.