INZERCIA

Žiaci míňajú viac peňazí počas prázdnin

Žiaci míňajú viac peňazí počas prázdnin

Žiaci míňajú viac peňazí počas prázdnin

Koniec prázdnin sa nezadržateľne blíži a nový školský rok je za dverami. Pozreli sme sa na to, ako deti, žiaci a študenti narábajú s peniazmi nielen počas leta, ale aj v priebehu školského roka. Žiaci základných škôl sú aktívni najmä cez prázdniny, na stredných školách míňajú najviac maturanti v máji a najväčšie výdavky zo študujúcich majú vo všeobecnosti vysokoškoláci.

Stredoškoláci si vyberajú viac ako žiaci ZŠ

Deti a mládež si z bankomatu vyberú počas letných prázdnin o 40 percent vyššiu sumu ako priemerne počas školského roka. Medzi vekovými kategóriami sú však rozdiely. „Budúci stredoškoláci, ktorí v septembri nastupujú na strednú školu, si v júli vybrali z bankomatu dvojnásobne viac ako mladšie deti v tom istom mesiaci,“ hovorí Andrea Lazar, riaditeľka odboru Komfort platieb ČSOB.
Deti majú na detskom účte Sloník v priemere 600 €, na sporiacom účte zase 1 500 €. Viac ako polovica z nich, ktorá má vydanú platobnú kartu, ju aj používa. Rodičia svojím ratolestiam posielajú na účet v ČSOB v priemere 94 € za mesiac.

Oslavy maturít siahajú študentom do vrecka

Porovnávali sme aj výdavky maturantov. Tí majú v maturitnom mesiaci máj na účte o 30 € viac ako počas iných mesiacov v roku. V máji si však zároveň vyberajú aj najvyššiu hotovosť. V porovnaní s aprílom a júnom sa ich výber zvýši trojnásobne.

Stredoškoláci verzus vysokoškoláci

Študenti si najčastejšie otvárajú účet vo veku 18 – 19 rokov, medzi mladými mužmi a slečnami nie je rozdiel. „Vysokoškoláci viac šetria prírodu – až 75 percent si pri otváraní účtu zriadí elekronický výpis, pri stredoškolákoch je to len 50 percent“ dopĺňa Andrea Lazar.

Vysokoškolák má na účte o polovicu viac

Priemerný zostatok na účtoch vysokoškolákov je 440 €, čo je o 53 percent viac ako pri študentoch na strednej škole. Študenti univerzít využívajú častejšie aj svoju platobnú kartu. Pri platbách v obchodoch dva razy viac ako stredoškoláci, čo sa odráža aj na výslednom míňaní peňazí. Vysokoškoláci minú v porovnaní so stredoškolákmi dvojnásobok sumy.
Pri výberoch z bankomatu nie sú až také veľké rozdiely. Stredoškoláci si vyberajú len o tretinu menej ako študenti vysokých škôl.

Detský balík Sloník aj bez poplatku
Až 76 percent detských účtov využívajú naši klienti bez poplatku. Spĺňajú totiž stanovené podmienky - na ich účte je kreditný obrat v minimálnej výške 10 € alebo priemerný zostatok neklesol pod 1 000 €.
Produkty v rámci balíka Sloník: detský účet Sloník, sporiaci účet so zvýhodnenou úrokovou sadzbou od 0,60 % - do 0,80 %, stavebné sporenie Profit Kľúčik bez poplatku za uzatvorenie zmluvy, investičné sporenie so širokým výberom podielových fondov, úrazové poistenie.
  Obsah ČSOB Detského balíka Sloník: medzinárodná platobná karta VISA Electron Baby, 5 výberov z bankomatov ČSOB v SR neobmedzený počet hotovostných vkladov, neobmedzený počet prijatých platieb, služby pasívneho elektronického bankovníctva.
   ČSOB Študentský Fun účet teraz s výhodami

   Študenti, ktorí si v období od 13.8. do 31.10. 2012 otvoria účet, zadarmo získajú:
   zriadenie a vedenie účtu, elektronický výpis z účtu, zadanie a zmenu trvalých príkazov a súhlasov s inkasami elektronicky, medzinárodnú platobnú kartu VISA Electron s najbezpečnejšími platbami na internete, elektronické bankovníctvo a aplikáciu ČSOB SmartBanking, povolené prečerpanie účtu: finančná rezerva na čokoľvek vo výške 300 € alebo 600 €, bezúročné čerpanie do výšky 150 €, znížená úroková sadzba až o 5% pre študentov denného štúdia na vyššej odbornej alebo vysokej škole pre doktorantov, všetky prijaté platby na účet bez poplatku, bezplatné odoslané SEPA platby zadané elektronicky, platbu platobnou kartou v SR a v zahraničí, dobíjanie kreditu mobilných operátorov cez bankomaty, výbery z bankomatov ČSOB v SR.

    Súťaž pre klientov s novým účtom
    Traja z tých, ktorí si otvoria nový FUN účet a aspoň raz budú platiť kartou, majú šancu vyhrať iPad.
    Na stránke ČSOB na Facebooku sa môžu zapísať aj na FUN univerzitu . Ak tak urobia v období od 13.8. do 23.9. 2012 a aktívne sa zapoja do súťaže, aj oni môžu získať iPad a ako bonus 2 tričká každý týždeň.

    Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

    Najčítanejšie správy na SME

    Najčítanejšie správy na SME

    Neprehliadnite tiež

    Tlačové správy

    Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne

    Útulný domov je výsledkom správnej teploty a vlhkosti.

    Tlačové správy

    Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť

    Nový prípravok Cys-Control Fort spája viaceré účinné látky a pomáha aj pri chronických ťažkostiach.

    Tlačové správy

    Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

    V Čerešne living pribudli nové byty so zvýhodnenou cenou pre prvých 15 záujemcov. Leto v Dúbravke bude teraz ešte sladšie.