SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019
INZERCIA

Smartfón GSmart GURU G1 odporúča aj redakcia PC Revue

Lacnejší a zároveň výkonnejší 5-palcový Full HD smartfón budete na trhu hľadať ťažko

Smartfón GSmart Guru G1 získal prestížne ocenenie redakcie  IT mesačníka PC Revue. Novinka s päťpalcovým Full HD displejom a výkonným štvorjadrovým procesorom prešla redakčným testovaním s verdiktom „Tip redakcie - pomer ceny a výkonu“. Prečítajte si plné znenie recenzie z januárového vydania PC Revue.

Značka GSmart patrí pod svetoznáme meno Gigabyte. A keďže doteraz boli všetky modely predávané na Slovensku dvojsimkartové, je Guru G1-ka vcelku prekvapením – pracuje s jednou SIM kartou, avšak to podstatné prekvapenie sa nachádza niekde inde. Ide jednoznačne o aktuálne najlacnejší 5-palcový full HD smartfón, navyše so štvorjadrovým procesorom, až 32 GB vnútornej pamäte a 13 Mpix fotoaparátom. A keďže 5-palcové smartfóny sú aktuálne najžiadanejšie, predpokladáme tomuto telefónu poriadny úspech na našom trhu. Prečo? Pozrite sa na cenu – 299 Eur. A zoberme ešte do úvahy, že v internetových obchodoch ho kúpite ešte o pár desiatok eur lacnejšie.

V prípade menej známych značiek smartfónov býva pes zakopaný najmä v kvalite displejov. Ale tentokrát je opak pravdou. IPS displej s veľkosťou piatich palcov v uhlopriečke ponúka full HD rozlíšenie (1920 × 1080 pixelov). Aj keď pri pohľade zboku vidieť miernu degradáciu farieb, pri priamom pohľade ponúka verné farby pri hustote pixelov 441 ppi. Chválime aj dotykovú plochu, s ktorej kvalitou sme nemali najmenší problém. A pri pohľade na cenu – tu jednoducho nie je veľmi čo vytýkať. GSmart sa s tým nebabral ani pri výbere ostatných komponentov. Zvoli štvorjadrový procesor s jadrami Cortex A7 na čipe Mediatek MT6589T. Ponúka plnú konektivitu, ktorú očakávate (Wi-Fi 802.11 b/g/n, dátové prenosy v 3G sieti do 42 Mbit/s, A-GPS) a zároveň špecifikáciami fotoaparátov zaujímavo trestá konkurenciu. 13 Mpix v hlavnom objektíve a 5 Mpix na prednej strane. Rozlíšenie je to výborné, optika je však priemerná. Napriek tomu sa nám z G1-ky podarilo dostať miestami nádherné fotografie, najmä ak sa pohráte s HDR snímkami. Samozrejme to nemá na aktuálnu špičku na trhu (Sony Xperia Z1, HTC One), ale v danej cenovej kategórii fotí veľmi dobre. Guru G1 je pomerom ceny a výkonu aktuálne neprekonateľný vo svojej kategórii, len by si výrobca mohol dať trocha viac záležať na dizajne. Telo z hliníka je samozrejme fajn, ale čierne oblé hrany nás veľmi neoslovili. Súhlasíme síce, že excentrické kúsky sa ťažšie predávajú, ale G1-ka nás jednoducho z dizajnovej stránky trocha nudila.

To najlepšie z GSmartu so sebou prináša aj niekoľko ešte nevychytaných múch – chybičky sme objavili v jazykových prekladoch, ktoré miestami absentovali, či nefungujúcom inteligentnom vyhľadávaní. GSmart však vydáva pomerne často aktualizácie svojich firmvérov, takže nám zostáva dúfať, že sa časom detské chyby napravia. Guru G1 však so sebou prináša aj niekoľko špecialít – možnosť upravenia farby ikonky signálu operátora, vypínanie nepotrebných jadier ak ich systém nevyužíva či až 26 GB voľného priestoru z celkových 32 GB internej pamäte. Práve 32 GB flash pamäť môže byť najväčším lákadlom pre nových majiteľov, keďže to pri konkurencii býva pomerne nákladná položka a 5-palcových smartfónov s 32 GB pamäte je na trhu málo. GSmarty sme testovali všetky dostupné na našom trhu a vždy sme tak trocha prskali na výdrž, keďže sme každý večer museli hľadať nabíjačku. G1-ka je iná, s výdržou ďaleko cez 24 hodín sme do práce nabíjačku vôbec nemuseli ťahať. GSmart Guru G1 je aktuálne to najlepšie, čo GSmart na Slovensku ponúka. A rozhodne stojí za to. S pomerom ceny a výkonu je to podľa nás aktuálne neprekonaný kúsok. Aj keď pod značkou, ktorej mnohí ešte veľmi neveria. Ale to chce len čas.

Hodnotenie

+ pomer ceny a výkonu, full HD rozlíšenie, rozlíšenie fotoaparátu, 32 GB flash

- všedný dizajn, absencia microSD

Cena: 299 Eur

Zdroj: PC Revue. Viac informácií aj na http://gsmart.sk/GSMART-GURU-G2-p10.html

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Enviro deň v Košiciach prinesie zábavu aj osvetu

Planétu máme len jednu a čím skôr ju začneme chrániť, tým lepšie.

Tlačové správy

Obchodník roka: Najvyššie ocenenie si šiestykrát odnáša Martinus

Už po šiestykrát si ocenenie Absolútny víťaz Mastercard Obchodník roka odnáša kníhkupectvo Martinus.

Tlačové správy

Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur

Investície do kvalitných investičných projektov prostredníctvom korporátnych cenných papierov sú medzi investormi obľúbené.

Tlačové správy

Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave

V rámci tradície sa na Stavebnej fakulte STU konal už 19. ročník Športového dňa, kde sa stretli zamestnanci proti študentom.