INZERCIA

Vyberáte si nové posteľné obliečky? Viete ako na to?

Kúpiť posteľnú bielizeň a zohľadniť pri tom nároky jednotlivých členov rodiny nemusí byť až také jednoduché.

V súčasnej dobe je ponuka obliečok čo sa týka materiálového zloženia, farebnosti a rozmerového prevedenia veľmi široká. Ako sa však v tej záplave materiálov a veľkostí zorientovať? V našich končinách patria medzi najrozšírenejšie obliečky z hladkej bavlny, obliečky saténové, krepové a flanelové.

Stálicou na trhu medzi posteľnými obliečkami sú obliečky z hladkej bavlny, pretože bavlnené vlákno disponuje unikátnymi vlastnosťami ako sú: pevnosť, hebkosť ale najmä výborná schopnosť pohlcovať vlhkosť, čo ho predurčuje aj na výrobu posteľnej bielizne.

Bavlnené obliečky sú príjemné na dotyk a výborne sajú pot. Čo sa týka motívov potlače na obliečkach, tie sa môžu rôzniť od klasických kvetinových motívov až po abstraktné geometrické vzory, ktoré sa stávajú čoraz populárnejšími. Každé dieťa sa určite poteší obliečkam s potlačou rozprávkovej postavičky, prípadne fotopotlačou zvierat či iných výjavov prírody.

Štandardným zapínaním ja zapínanie na gombíky, ale čoraz obľúbenejším sa stáva aj zipsový uzáver. Hustota tkania látky sa vyjadruje v gramoch na m2, pričom štandardnou je hustota 120-140g/m2. Kúpa obliečok s gramážou nižšou ako 120g sa Vám vráti v podobe veľmi krátkej životnosti takýchto obliečok.

 Čo sa týka rozmerov, na Slovensku najpoužívanejším rozmerom obliečok je šírka 140cm a dĺžka 200cm pri obliečke na paplón a 70x90cm pri obliečke na vankúš. Kúpu atypického rozmeru treba dobre zvážiť vzhľadom na obmedzenosť množstva dezénov na trhu a nutnosť zaobstarať si paplón zodpovedajúci rozmerom obliečok.

 Čoraz väčšiu obľubu si získavajú krepové obliečky hlavne pre ich praktickosť, pretože vzhľadom na finálnu úpravu tkaniny z ktorej sú zhotovené, ich nie je potrebné žehliť. Na prvý dotyk môžu pôsobiť drsnejšie, praním však rýchlo zmäknú Najlepšie je ak sú vyrobené zo 100% bavlny. Syntetickým materiálom je lepšie sa vyhnúť.

Saténové obliečky pôsobia na posteli veľmi luxusne a vyznačujú sa jemnosťou a decentným leskom. Veľmi kvalitné sú obliečky z mako saténu, jemnej priadze z najkvalitnejších druhov egyptskej bavlny. Treba však počítať s tým, že za kvalitu treba niečo priplatiť.

Flanelové obliečky sú zhotovené z bavlny upravenej na jednej, prípadne na oboch stranách počesaním. Flanel je pomerne ľahký, hrejivý a mäkký na dotyk, preto sú obliečky z neho zhotovené vhodné najmä na použitie v zimnom období.

Všetky typy obliečok samozrejme vyžadujú primeranú starostlivosť, preto je pri ich údržbe nevyhnutné dodržiavať pokyny výrobcu na ich ošetrenie, aby nám čo najdlhšie slúžili k spokojnosti.

obliečky

Lacné Obliečky.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy môže pokaziť aj profesionál, ak nedodržiava niekoľko zásadných pravidiel. Pozrite sa, ktoré to sú.

Tlačové správy

EU v Bratislave udelila čestný titul doctor honors causa

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila čestnú vedeckú hodnosť doctor honoris causa Andreasovi Wörgötterovi

Tlačové správy

Company´s autumn in the High Tatras

A good teambuilding or a good training should fulfil four main points that determine its success.

Tlačové správy

V Žiline sme vytvorili priestor, aby mladí ľudia neodišli

Stanicu sme chceli zrekonštruovať za milión korún, stálo to desať.