SME
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Volkswagen T-Cross nepatrí do žiadnej škatuľky

Má vyšší podvozok, no teréniak to nie je. Je malý zvonku, ale priestranný vnútri.

Je to mestský crossover, avšak poslúži na mnoho rôznych účelov. T-Cross len tak ľahko nezaškatuľkujete.

Už pri predstavení tohto najmenšieho SUV značky Volkswagen dostal T-Cross do vienka slogan „I am more“ – v preklade myslené ako „som viac, než jedna vec“. A dokázal, že je to pravda.

Najprv zaujal pozoruhodnou variabilitou interiéru so šikovnými riešeniami pre rôzne situácie. Vďaka posuvným zadným sedadlám vie ponúkať naozaj dostatok miesta pre cestujúcich vzadu, ale keď treba, dá sa jeho batožinový priestor nafúknuť z 385 až na 455 litrov.

Pri sťahovaní môžete zadné sedadlá sklopiť do roviny a uvoľniť tak prepravnú kapacitu až 1 281 litrov. Tých pár dlhých nespratných predmetov preveziete tiež, pretože sklopiť sa dá dokonca aj sedadlo spolujazdca. Kým teda vaša surférska doska alebo skokanské lyže nemajú viac, než 2,4 metra, nemusíte volať kamarátom s väčším autom.

Volkswagen T-Cross je aj dôkazom toho, že do kompaktného auta sa dá napratať rozsiahla bezpečnostná a technologická výbava. Asistent udržiavania v jazdnom pruhu, systém autonómneho brzdenia v meste s rozpoznávaním chodcov, asistent rozjazdu do kopca, čí príplatkový adaptívny tempomat a sledovanie mŕtveho uhla sa postarajú o vašu bezpečnosť.

Aktívny parkovací asistent schopný sám zaparkovať auto vám spolu s manévrovacou brzdou uľahčia každodenné manévre. Digitálny prístrojový štít s nastaviteľným zobrazením a výborný multimediálny systém podporujúci palubný internet a užitočné online služby.

O podarenom dizajne, ktorý hrá na malej ploche veľké divadlo, snáď ani netreba hovoriť. Stačí ho nechať vyniknúť jedinečnou žiarivou farbou. Našťastie ich je takých v ponuke niekoľko.

Na T-Crosse je však veľmi dobrý aj podvozok, čo v tejto triede nebýva úplne zvykom. Dozviete sa to aj v prvých testoch zo stránky volkswagenblog.sk a presvedčil sa o tom aj ostrieľaný automobilový novinár Alex Štefuca. Jeho test je naozaj veľmi podrobný a v detailoch sa v ňom dozviete všetko od priestorovej ponuky, cez ukážku činnosti parkovacieho asistenta až po losí test medzi kužeľkami. Test si môžete pozrieť na TOMTO ODKAZE.

Viac informácií, zaujímavosti, testy, videá a pekné fotografie zo sveta Volkswagenu nájdete na stránke www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.

Tlačové správy

SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov

Rok 2020 bol pre spravodajstvo SME.sk rekordný z hľadiska viacerých parametrov.