SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Rodina, ktorá sa upísala tradícii, vyrába unikátne produkty

Dedí sa láska k bylinkám i spôsoby ich využitia.

Sme rodina, v ktorej sa tradícia bylinkárstva prenáša už 4 generácie. Dedí sa láska k bylinkám i spôsoby ich využitia. Zber divorastúcich aj pestovanie šľachtených bylín je každodennou súčasťou nášho rodinného života. Čaje z jednodruhových byliniek, rôzne bylinkové zmesi, bylinkové, ovocné a ovocno-bylinkové sirupy obohacujú náš stôl, ale aj našich známych či priateľov. Nevyužívame žiadne chemické postreky. Jediným kritériom pre nás je, aby sme produkt z našich bylín mohli dať bez obáv na stôl "našim" deťom. Novinkou sa stali bylinkové sirupy, s ktorými sme sa rozhodli podeliť aj so svojím okolím i prostredníctvom nášho domáceho eshopu florka.sk. To nás neustále nabáda do nových a nových výziev. Momentálne pripravujeme 21 druhov domácich ovocných, bylinkových, či ovocno-bylinkových sirupov, ktoré sú čistým extraktom byliniek s cukrom. Naša práca je výsostne ručná - od zberu, pestovania, sušenia, rezania byliniek až po tradičné spôsoby macerácie a výroby sirupov podľa starodávnej rodinnej receptúry.

Pohltení darmi prírody pri zbere byliniek

Od skorej jari až do zimy postupne zbierame jednotlivé divo rastúce bylinky v našom blízkom okolí či vo vzdialenejších oblastiach. Vždy sa však snažíme vyberať lokalitu zberu tak, aby produkty z našich byliniek boli naozaj čistým darom prírody.

Čo nie je samozrejmé, to si vypestujeme

Bylinky, ktoré v našej prírode bežne nenájdeme, pestujeme. Plochy na pestovanie a množstvo byliniek je prispôsobené doterajšej spotrebe. Samozrejmosťou je ručná práca - od sadenia, cez starostlivosť až po zber. V našej záhrade máme napr. levanduľu, šalviu, palinu, yzop, rakytník, alchemilku, medovku, mätu, jastrabinu, nechtík, slez maurský, topoľovku, jablčník, echinaceu...

Sušenie: Aby moc byliniek vydržala

Čo najrýchlejšie po zbere bylinky rôznym spôsobom sušíme. Najčastejšie v tieni v podkrovných častiach domu. S väčšími množstvami nám pomáha teplovzdušná sušiareň a s niektorými druhmi (kôra) aj slniečko.

Od sirupov cez zmesi až po masti a oleje

Naším prvoradým produktom sú domáce bylinkové sirupy. V súčasnosti pripravujeme 21 rôznych jednodruhových a ovocno - bylinkových sirupov s cukrom. Ak je to potrebné, nahrádzame cukor medom.

Ďalším produktom sú balené jednodruhové bylinky a bylinkové zmesi. Zmesi sú pripravené pre najbežnejšie požiadavky, ale pripravujeme aj tzv. zmesi "na mieru" - po hlbšom sa oboznámení so zdravotným stavom a konzultácii s lekárom.

V menších množstvách pripravujeme aj masti, tinktúry a oleje.

Kým sa zrodí jedinečný sirup

Sirupy pripravujeme tradičným spôsobom. Rezanie byliniek, presné váženie, následná 24 hod. alebo 48 hod. macerácia vo vode. Po trojnásobnom cedení nasleduje prevarenie s cukrom, plnenie fliaš, zatváranie a pasterizácia. Následne lepenie etikiet a dotvorenie dizajnu. Celý tento proces prebieha výlučne ručne.

Kde nás nájdete? Všade!

Distribúciu našich produktov zabezpečujeme formou "Predaja z dvora” alebo cez náš eshop florka.sk, kde produkty zasielame tradične kuriérom. Zákazníci nás môžu navštíviť aj priamo doma, kde im radi poskytneme viac informácií o našich produktoch, kde ich radi oboznámime s jednotlivými bylinkami a ich účinkami. Ďalšou formou je ponuka na rôznych remeselných trhoch či akciách. Najnovšie sme spustili predaj cez náš domáci eshop florka.sk,ktorý budeme postupne rozširovať, dotvárať a vylepšovať.

Okrem predaja našich produktov sa radi zúčastňujeme aj na rôznych tvorivých dielňach pre deti či stretnutiach so seniormi.

Budúcnosť v duchu výziev s pečiatkou kvality

V budúcnosti by sme ďalej chceli pokračovať v práci s ľuďmi a bylinkami - šíriť povedomie o sile našich byliniek a pripravovať domáce produkty aj v širšom sortimente. Chceme rozšíriť výrobu sirupov aj o konkrétne sirupy zo zmesí byliniek pripravené výlučne s medom - od našich včelárov a pripraviť sirupy vhodné pre diabetikov s využitím stévie.

Ďalšou výzvou je zriadenie prevádzky, nakoľko dopyt po domácich výrobkoch začína prevyšovať možnosti predaja z dvora.

Ďakujeme, že ste si o nás čo-to prečítali a tešíme sa, keď z našich produktov aj sami ochutnáte.

rod. Kačmarčíková a florka.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

7 h

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan