SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

COOP Jednota komunikuje koronakrízu najlepšie

Projekt "Poďakovanie COOP Jednoty ľuďom v prvej línii" neunikol pozornosti odbornej poroty súťaže Hermes Komunikátor roka 2020.

(Zdroj: COOP Jednota)

Najväčšia slovenská maloobchodná sieť COOP Jednota neustále zdôrazňuje veľkú vďaku svojmu personálu a všetkým ľuďom v prvej línii za nasadenie a obetavosť počas pandémie. Projekt "Poďakovanie COOP Jednoty ľuďom v prvej línii" neunikol pozornosti odbornej poroty súťaže Hermes Komunikátor roka 2020, ktorá ho ocenila prvým miestom v kategórii Krízová komunikácia.

"V COOP Jednote si uvedomujeme, že ako veľká značka nesieme aj veľkú zodpovednosť. Nielen voči našim zákazníkom, ale aj voči našim kolegom v predajniach a v logistických centrách. Podporu všetkým ľuďom v prvej línii, našim zamestnancom, ale aj všetkým pracovníkom v bezpečnostných zložkách sme chceli dať najavo aj verejne," uviedol Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

Hlavnou výzvou, pred ktorou COOP Jednota stála, bolo odkomunikovanie tohto vážneho posolstva v koncepte, ktorý je založený na humore, vtipných situáciách a slovných hračkách dvoch ústredných postáv - Baču a Honelníka. Hlavnou emóciou reklamy však tento raz nemal byť humor, ale spolupatričnosť a vďaka. Na vymyslenie, nakrútenie a nasadenie reklamy mal domáci reťazec v spolupráci s dvornou reklamnou agentúrou Jandl veľmi málo času. Reklama bola vymyslená a nakrútená za menej ako týždeň. Zvyčajne to trvá niekoľko mesiacov.

Poďakovanie ľuďom v prvej línii

Načítavam video...

"Na odovzdanie posolstva sme využili jednoduché, ale zato veľavravné gesto – potlesk. Potlesk, ktorým vzdávali úctu zdravotníkom ľudia v oknách a na balkónoch svojich príbytkov počas prvej vlny pandémie po celom svete. V TV spote sme využili aj insighty z aktuálnej situácie, s ktorou sa vedela stotožniť väčšina Slovenska, a to šitie rúšok. Bača a Honelník sú, tak ako aj zvyšok krajiny v tom čase, zodpovední, nevychádzajú von a šijú rúška," vysvetlil obchodný riaditeľ B. Lellák.

COOP Jednota nasadila TV spot dvakrát počas prvej vlny. Okrem hlavnej reklamy pripravila aj sériu inštruktážnych videí týkajúcich sa bezpečného správania nielen v predajniach. Honelník v nich radí, ako si správne nasadiť rúško alebo ako bezpečne nakupovať pečivo.

Reklama získala veľmi vysokú páčivosť, až 88%, čo je o 22% viac ako je benchmark. Spontánna znalosť reklamy bola 5%, o 3% viac ako je benchmark. Sto percent dopytovaných reklamu správne priradilo k značke COOP Jednota. Podporená znalosť reklamy bola 59%, čo je o 7% viac ako benchmark. "Tešíme sa, že reklama sa ľuďom páči a ďakujeme aj za dôveru odbornej poroty a získané ocenenie. Najdôležitejšie pre nás je, že sa nám podarilo odovzdať jej posolstvo, a to poďakovať našim kolegom a všetkým ľuďom v prvej línii za všetko ich úsilie, ktoré nielen počas koronakrízy preukazujú," uzavrel Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

Hermes Komunikátor roka je jediné ocenenie pre najlepšie komunikujúcu inštitúciu v Slovenskej republike so zákazníkom. COOP Jednota získala Cenu agentúry 2020 v kategórii Krízová komunikácia.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 11 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 11 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 11 h
SkryťZatvoriť reklamu