SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?

Mobil či tablet sa dajú využiť aj inak než na hranie. Napríklad na vzdelávanie.

Aktuálne vrcholiaci školský rok bol opäť negatívne poznačený pandémiou. Vyučovanie sa, rovnako ako pred rokom, presunulo na niekoľko mesiacov na obrazovky počítačov a tabletov, skomplikovalo sa hodnotenie žiakov a tí často strácali motiváciu do učenia.

Žiakom chýbal nielen priamy kontakt s učiteľmi, ale predovšetkým s ich rovesníkmi. Najbližšími spoločníkmi detí sa tak stali digitálne technológie, ktoré aspoň čiastočne pomohli nahradiť prerušené sociálne väzby. Najmä u mladších žiakov je však absencia sociálneho kontaktu značným zásahom do ich rozvoja.

Digitálne technológie ako efektívna pomôcka

Deti na prvom stupni potrebujú kontakt s kamarátmi a ten im nenahradia žiadne sociálne siete. Na druhú stranu máme veľké šťastie, že žijeme v modernej spoločnosti 21. storočia a väčšina žiakov má k dispozícii technológie, ktoré aj na našej škole pomohli prekonať náročné obdobie,“ hovorí Biba Rusnáková zo ZŠ vo Veľkom Bieli.

Svojich žiakov už od prvého ročníka učí pracovať na interaktívnej tabuli a v rámci vyučovacích hodín kombinuje klasické učebnice s online vzdelávacím obsahom. Počas prerušenej dochádzky sa tak v jej triede ľahšie adaptovali na nové podmienky. „Moderné technológie sú pre mnohých učiteľov strašiakom a aj niektorí rodičia sa na používanie tabletov v triede dívajú cez prsty. Myslím si, že ak pedagóg nájde vhodné a kvalitné materiály, digitálny vzdelávací obsah môže byť skvelým spôsobom, ako stráviť zmysluplný čas pred obrazovkou. Nám sa to podarilo vďaka portálu Kozmix.sk,“ dopĺňa Biba.

Čo je portál Kozmix.sk?

Vzdelávací portál Kozmix.sk si za takmer 5 rokov fungovania vyskúšali už desiatky tisíc žiakov na 1. stupni základných škôl, pre ktorých sa stal popletený mimozemšťan Kozmix sprievodcom svetom učenia. Na portáli sa nachádza viac ako 5 000 vzdelávacích materiálov z 11 školských predmetov, vrátane matematiky a slovenského jazyka.

Okrem množstva zaujímavých úloh ponúka portál Kozmix.sk aj aktivity na voľný čas, maľovanky, rébusy či súťaže. Bláznivý svet veselého mimozemšťana z planéty Intelix môžu deti spoznať prostredníctvom dobrodružných príbehov, ktoré načítal známy slovenský herec Juraj Rašla.

Do školy i na doma

Digitálny obsah je pripravený tak, aby bol pre deti atraktívny a motivoval ich k získavaniu nových vedomostí. Či už v rámci spoločnej tímovej práce na vyučovaní alebo formou individuálneho precvičovania učiva v domácom prostredí. „Kozmix ponúka hotové materiály - videá, pracovné listy a tematicky pestré interaktívne cvičenia. Ja ako učiteľ mám možnosť zadávať žiakom na mieru ušité úlohy, ktoré riešia individuálne alebo s podporou rodiča. Po ich vyriešení dostávajú okamžitú spätnú väzbu priamo od vesmírneho kamoša a to sa im ráta,“ hodnotí benefity portálu Biba.

Všetky materiály sú pre žiakov k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek, jedinou podmienkou je zariadenie s pripojením na internet. Tablet, počítač či mobil sa tak môžu jednoducho stať prostriedkom efektívneho a pre deti zábavného precvičovania vedomostí, ktoré nadobudli v školskom prostredí. Navyše, vďaka množstvu doplnkového obsahu na stiahnutie si môžu deti spolu s rodičmi zahrať Kozmixovu spoločenskú hru alebo získať špeciálne vysvedčenie priamo od kamaráta z vesmíru.

Vyskúšajte učenie s Kozmixom aj vy

Cesta Kozmixa do vašej domácnosti je jednoduchá. Stačí kliknúť na www.kozmix.sk a vytvoriť si bezplatný účet, ktorý vám umožní prezrieť si kompletný obsah a vyskúšať si desiatky ukážkových lekcií i zábavných aktivít. A v prípade, že vás portál zaujme, využite aktuálnu mimoriadnu ponuku a zabezpečte si učenie s Kozmixom na celý budúci školský rok.

Okrem prístupu k tisíckam pestrých materiálov teraz k nákupu získate aj výnimočnú knižku Kozmix a záchrana planéty, ktorá ponúka nielen poučné príbehy, ale aj úlohy zamerané na rozvoj čítania s porozumením.

Všetky informácie o benefitoch učenia s Kozmixom a aktuálnej ponuke nájdete na www.kozmix.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 11 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 11 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 11 h
SkryťZatvoriť reklamu