SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Skupina WESTech ukázala vyváženosť svojho obchodného modelu

Obchodná skupina WESTech v náročnom roku 2021 zvýšila svoje tržby na 301 mil. USD a dosiahla prevádzkový zisk 9,9 mil. USD.

Obchodná skupina WESTech s vyše 460 zamestnancami v roku 2021 ukázala vyváženosť svojho obchodného modelu. Do jej portfólia patrí WESTech distribúcia na Slovensku a v Čechách, retailové predajne iStores Apple Premium reseller, spoločnosť Arašid so sieťou retailových predajní PlayGoSmart (PGS), servisné stredisko Swiss a Logicworks (expert na Apple pre firmy) .

V roku 2021 sme pokračovali v rozširovaní nášho distribučného portfólia, retailového biznisu aj v ďalších akvizíciách. Aj napriek tomu, že sme sa nedokázali úplne zbaviť účinkov tlmenej dynamiky trhu a výpadkov dodávateľského reťazca, dokázali sme tieto prekážky prekonať . Napätie a makroekonomická neistota neoslabila dôveru našich zákazníkov, práve naopak, stali sme sa ešte dôležitejším partnerom a naše výsledky to len potvrdzujú . Vzhľadom na tieto zložité trhové podmienky je výkon skupiny v roku 2021 opäť významným a ukázali sme silu a vyváženosť nášho obchodného modelu“, hovorí Matej Sršeň CEO spoločnosti WESTech.

Spoločnosť WESTech získala počas roka 2021 nové distribučné kontrakty na produkty a portfólio značiek DELL Technologies, smartfónov TCL a OPPO, vysávačov VIOMI, tlačiarní Kyocera a ďalších.

Aj napriek niekoľko mesačnému uzavretiu predajní z dôvodu pandémie sa retailovým aktivitám nadmieru darilo. Predajne a e-shop Apple premium resellera B2C siete iStores dosiahli nárast tržieb o 21% oproti predchádzajúcemu roku. Za úspechom stojí aj posilnený internetový predaj počas zatvorenia obchodných centier, v druhej polovici roka otvorenie nových vlajkových predajní iStores a PGS v prémiových lokalitách ako Stanica Nivy alebo Bory Mall. Významnou mierou prispel aj rebranding značky Progamingshop na PlayGoSmart, ktorá oslovuje širšie spektrum zákazníkov.

WESTEch v roku 2021 prevzal aj podiel vo firme najvýznamnejšieho experta na Apple pre firmy na českom trhu a to spoločnosť Logicworks, ktorá plynule nadväzuje na Apple biznis WESTechu a iStores.

WESTech je súčasťou medzinárodnej skupiny skupiny ELKO Group, v roku 2021, teda v druhý celý rok digitálnej trhovej transformácie akcelerovanej covidom, zaznamenala stabilný a silný dopyt na trhu v kľúčových produktových segmentoch a dosiahla obrat 2,192 miliardy USD.

Sústredené úsilie na strane dodávateľov o splnenie výrobných cieľov v kombinácii s napätou logistikou viedlo k nerovnomerným harmonogramom dodávok, ktoré v niekoľkých kategóriách výrobkov nezodpovedali dopytu zákazníkov, čo dokonca ponechalo niektoré príležitosti na rast nevyužité z dôvodu nedostatočnej dostupnosti výrobkov na sklade ku koncu roka. Napriek tomu toto náročné prostredie vytvorilo množstvo príležitostí na zlepšenie ziskovosti, čo viedlo k dosiahnutiu hrubého zisku 162 miliónov USD, ktorý predstavoval 24 % nárast v porovnaní s rokom 2020. Čistý zisk (EBIT) celej skupiny vzrástol až o 35 % na 78,1 miliónov USD.

S ďalším rozvojom firemnej stratégie má WESTech dobrú pozíciu do budúcnosti. Vďaka pokračujúcemu značnému rastovému potenciálu, bude môcť k úspešnému príbehu celej WESTech Group a ELKO Group pridať mnoho ďalších kapitol.

Viac:

www.westech.sk

www.elkogroup.com

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


13 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


13 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu