INZERCIA

Výstava v Galérii SPP- Vianočný salón Spectrum ART

V Galérii SPP sa zajtra začne nezvyčajná výstava tridsiatich súčasných výtvarníkov troch generácií, pričom najstarší autor sa narodil v roku 1922 a najmladšia autorka v roku 1984.

V Galérii SPP sa zajtra začne nezvyčajná výstava tridsiatich súčasných výtvarníkov troch generácií, pričom najstarší autor sa narodil v roku 1922 a najmladšia autorka v roku 1984. Výstava umeleckých diel s názvom Vianočný salón Spectrum ART potrvá do 18. decembra 2012.

Ide o mimoriadnu výstavu vyše 60 exponátov, ktorá prezentuje 30 slovenských výtvarníkov klasických disciplín, známych osobitou, kvalitnou a zberateľsky vyhľadávanou tvorbou. Umelecké osobnosti, ktoré vytvárajú súčasný zlatý fond slovenskej kultúry v oblasti výtvarného umenia, predstavia svoje diela podľa vlastného výberu bez akéhokoľvek umelého zatriedenia či umeleckého zaradenia. Týchto výtvarníkov eviduje umelecké združenie Spectrum ART ako svojich stálych členov a hostí, ktorí sú tvorivo a generačne príbuzní, pričom tútorom tohto výtvarného spoločenstva je legendárny sochár Tibor Bártfay.

Táto jedinečná kolekcia predstavená na sklonku roka v priestoroch Galérie SPP bude dôstojným záverom aktivít spoločnosti Spectrum ART pri príležitosti 15. výročia jej založenia, ale aj bohatej výstavnej činnosti Galérie SPP v tomto roku. Výstava svojím jedinečným charakterom, bohatosťou výtvarných štýlov a rôznorodým výtvarným prejavom autorov obohatí charizmatický predvianočný čas o nové silné estetické zážitky.

Vystavujúci autori:
Tibor Bártfay - 3 diela (sochy)
Oto Bachorík - 2 diela (sochy)
Mária Balážová-1 dielo (maľba)
Daniel Bidelnica - 1 dielo (maľba)
František Bohunický-1 dielo (socha)
Víťo Bojňanský - 2 diela (socha a maľba)
Dano Brogyányi - 1 dielo (fotografia/serigrafia)
Juraj Čutek - 3 diela (sochy)
Vojtech Farkaš - 2 diela (sochy)
Robert Hromec - 1 dielo (maľba)
Marian Krajčovič - 1 dielo (maľba)
Ján Kulich - 2 diela (sochy)
František Lipták - 2 diela (obrazy)
Milan Lukáč -2 diela (socha)
Fedor Nemec - 3 diela (fotoobrazy)
Robert /Viktor/ Němeček - 3 diela (obrazy)
Vladimír Oravec- 3 diela (keramiky)
Marián Oravec - 2 diela (obrazy)
Ivan Pavle-3 diela (obrazy)
Peter Pollág-2 diela (obrazy)
Štefan Polák-2 diela (obraz a socha)
Martin Pala -1dielo(socha)
Arpád Račko - 2 diela (sochy)
Júlia Sabová-3 diela (obrazy)
Peter Trembáč -1 dielo (maľba)
Rasťo Trizma-3 diela (maľba)
Katarína Vavrová-2 diela (grafické obrazy)
Alexej Vojtášek-3 diela (obrazy)
Ondrej 4 - 2 diela (socha)
Ondrej Zimka, starší - 2 diela (maľba)

Spoločnosť Spectrum ART (www.spectrum-art.sk) založená v roku 1997, so sídlom v Bratislave, je prestížna nezisková organizácia. Pod vedením zakladateľa a prezidenta Dr. Dušana Kollára sa špecializuje na podporu umenia, umelcov, umeleckých sympózií, obnovovania a údržby historických i umeleckých pamiatok, zachovávania a propagácie rýdzosti slovenského folklóru, podporu rôznych záujmových klubov, súborov, spevákov i tanečníkov, publikačnou a vydavateľskou činnosťou ako aj propagáciou Slovenska a slovenského umenia v zahraničí.

Galéria SPP bola otvorená v roku 2000 na Drevenej ulici v Bratislave. Od roku 2009 sídli na Mlynských nivách v priestoroch SPP. Za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie výstavy patrila výstava Andyho Warhola, Rudolfa Filu, či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP na ulici Mlynské Nivy 44/c je otvorená denne pondelok až piatok (okrem víkendu) od 12.00 do 17.00 h.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku

S kartu Mastercard World od VÚB Banky nezačnete dovolenku na preplnenom letisku, ale v pohodlí letiskových VIP salónikov.

Tlačové správy

Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne

Útulný domov je výsledkom správnej teploty a vlhkosti.

Tlačové správy

Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť

Nový prípravok Cys-Control Fort spája viaceré účinné látky a pomáha aj pri chronických ťažkostiach.