SME
Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš
INZERCIA

5 Dôvodov, prečo by sme mali používať nočný krém

Je používanie nočného krému naozaj dôležité, alebo ide len o záujem kozmetických koncernov dostať z nás čo najviac peňazí?

Stačí nám jeden pleťový krém na deň aj na noc? Zisťovali sme pre vás poznatky o nočných krémoch, počnúc ich históriou až po benefity, ktoré môžu ponúknuť. Pozreli sme sa na pleťové krémy Doliva, určené špeciálne na nočnú starostlivosť. Dermatologička a alergologička, MUDr. Katarína Cajchanová, PhD. nám tiež objasnila, čo sa deje s pokožkou v čase, keď sladko spíme.

Prvé zmienky týkajúce sa nočnej starostlivosti o pleť, sú datované stovky rokov do minulosti. Rímske ženy si pred spánkom natierali tvár panenským olivovým olejom, aby pokožku zjemnili, hydratovali a zabránili tak tvorbe nežiaducich vrások. Už vtedy bolo zrejmé, že olivový olej poskytuje pokožke viditeľnú starostlivosť a pre jeho výnimočné účinky je dnes vyhľadávanou súčasťou kozmetických prípravkov. Najkvalitnejší olivový olej z oblasti Toskánska sa hrdí prívlastkom „extra vergine“ a je tiež základnou zložkou nočných pleťových krémov Doliva. „Cez deň zväčša pokožku vystavujeme rôznym poveternostným a externým vplyvom, ako chlad, slnečné žiarenie, vietor, či smog. Našou úlohou je pleť pred nepriaznivými vplyvmi čo najviac chrániť. V noci, keď spíme, prebieha proces regenerácie celého organizmu a teda aj našej pokožky. Dodaním výživy a aktívnych látok môžeme tento proces významne podporiť,“ vysvetľuje MUDr. Cajchanová.

 A tu je päť dôvodov, prečo sa oplatí siahnuť po nočnom kréme aj vám.

  • Regenerácia. Kým v priebehu dňa na nás pôsobí UVA/UVB žiarenie, nečistoty z ovzdušia či chlad, počas noci im nie je pleť vystavená a tak sa môže pokojne vysporiadať s týmito nepriaznivými vplyvmi. „Regeneráciu pleti počas noci urýchlime aplikovaním účinných látok, akými sú napríklad vitamín E, či pantenol,“ prezrádza MUDr. Cajchanová. Vyskúšajte Doliva olivovo-mandľový nočný krém s pantenolom a ošetrujúcim mandľovým olejom, ktorý je bohatým zdrojom vitamínu E, 50 ml za 14,95 €.
  • olivovo-mandlovy nocny krem 
  • Pridaná hodnota. Nočné pleťové krémy disponujú výživnejším obsahom a ich konzistencia býva preto hutnejšia než pri denných krémoch. Tie by mali obsahovať predovšetkým hydratačnú zložku a ochranný faktor SPF. Hutná textúra nočného krému nie je pri dennom ošetrení žiaduca predovšetkým preto, že naň zvykneme nanášať mejkap. Nočné krémy sú prispôsobené modelu pomalšieho vstrebávania do pokožky. Prečo? Čítajte ďalej.

 Hydratácia. Počas spánku totiž pleť stráca viac vody než cez deň. Je však tiež o to viac náchylnejšia prijímať hydratáciu. Ideálnu voľbu pre zaručenú hydratáciu pleti predstavujú ceramidy. MUDr. Katarína Cajchanová prezrádza „ Ceramidy v nočných krémoch chránia pokožku pred stratou vody a dôsledkami nepriaznivého vplyvu životného prostredia.Ich nedostatok v pokožke vedie ku vzniku vrások a urýchľuje starnutie kože.“ Nezabúdajte, že hydratáciu potrebuje aj mastná či problematická pleť. Spoľahnite sa na jojobový olej, ktorý pomáha pri problematickej pleti a má hojivé účinky na akné a jazvičky. Navyše je vhodný pre všetky typy pleti. Doliva Olivový regeneračný nočný krém, 50 ml za 9,29 €

regeneracny nocny krem

  Anti-aging. Noc je takisto ideálnym časom pre aplikáciu krémov s anti-aging účinkami. Niektoré z používaných zložiek krémov, ako napríklad retinol totiž môžu zvýšiť citlivosť pleti na slnečné žiarenie. Práve preto je lepšie aplikovať ich radšej na noc. Nočný krém Doliva, určený pre zrelú pleť obsahuje účinné zložky vitamín E a koenzým Q 10. Pri vzniku vrások zohrávajú dôležitú úlohu voľné radikály, ktoré štiepia elastínové a kolagénové vlákna zodpovedné za elasticitu pokožky,“ vysvetľuje MUDr. Cajchanová „koenzým Q10 je však schopný tomuto procesu zabrániť, hlavne ak sa do boja za sviežu pleť pustí v kombinácii s vitamínom E, “ dodáva. Nočný krém Doliva VITALFRISCH s koenzýmom Q 10 , 50 ml za 16,45 €

vitlafrish nocny krem q10

 Cielená starostlivosť. Ďalším nesporným plusom používania nočných krémov je fakt, že v noci nemáme na tvári nič okrem pleťového krému, keďže nenanášame mejkap, či púder. Pleť tak dokáže vstrebávať aktívne látky v maximálnej možnej miere. A bonus? Pôjdete spať s dobrým pocitom, že ste urobili pre krásnu pleť maximum.

 Pokiaľ ste sa rozhodli zaobstarať si nočný krém, vyberte si ten správny podľa individuálnych potrieb vašej pleti. Ak siahnete po kréme s obsahom účinných látok na prírodnej báze, bude to krok správnym smerom. Nanášajte ho vždy na dôkladne odlíčenú a vyčistenú tvár, nevynechajte ani krk a dekolt. A hlavne myslite na to, že dostatočne dlhý a kvalitný spánok je základným predpokladom pre zdravo vyzerajúcu, sviežu pleť.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur

Spoločnosť, ktorá pomáha ľuďom s dlhmi.

Tlačové správy

Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?

Nová Riadiaca Veža bude v reálnom čase manažovať polohu vyše 16 miliónov dielov

Tlačové správy

Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch

Nielen palmy, pláže a slnko vás čakajú v Karibiku, ale aj relax v top hoteloch.